Jak ubrać się do kancelarii notarialnej

kinga
Jak ubrać się do kancelarii notarialnej

Wizyta w kancelarii notarialnej może wiązać się ze stresem, związanym z powagą sytuacji. Jednymi z najczęściej zawieranych w formie notarialnej umów są te, dotyczące sprzedaży nieruchomości – mieszkania, domu lub gruntu, które zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa muszą być podpisywane w formie notarialnej.

Zobacz także: Odbiory techniczne mieszkań Warszawa

Umowa z deweloperem lub zakup mieszkania z rynku wtórnego

Umowy zawierane z deweloperem, dotyczące mieszkań z rynku pierwotnego, maja inny charakter niż te, podpisywane w sytuacji, gdy mieszkanie kupujemy od jego poprzedniego właściciela, z rynku wtórnego. Różnice dotyczą nie tylko samej formy umowy (w przypadku rynku pierwotnego będzie to zazwyczaj umowa deweloperską, na rynku wtórnym – umowa przedwstępna poprzedzająca umowę sprzedaży lub od razu ta ostatnia), ale też przedmiotu umowy. Mieszkanie od dewelopera najczęściej kupowane jest w tak zwanym standardzie deweloperskim, a na etapie zawierania pierwszej umowy sam budynek i kupowany lokal są jeszcze w budowie – odbiór mieszkania przeprowadzany jest dopiero po zakończeniu prac budowlanych i dopełnieniu przez dewelopera niezbędnych formalności. Jeżeli natomiast mieszkanie kupujemy na rynku wtórnym, sprawdzenie jego stanu, wyposażenia i standardu wykończenia poprzedza podpisanie umowy ze sprzedającym. Z kolei sam odbiór mieszkania odbywa się już po zawarciu umowy sprzedaży i zapłacie ustalonej ceny na rzecz sprzedającego. Z deweloperem w kancelarii spotykamy się zazwyczaj dwa razy, ze sprzedającym mieszkanie na rynku wtórnym – raz lub dwa razy. Za każdym razem do podpisania umowy należy się odpowiednio przygotować. W praktyce oznacza to nie tylko dokładne sprawdzenie dokumentów przed ich podpisaniem, co jest kluczowe w przypadku zawierania umów dotyczących nieruchomości, ale też wybór stroju, dostosowanego do okoliczności.

Zobacz też:  Piżamy damskie – komfortowa odzież podkreślająca walory kobiecego ciała

Przeczytaj również: specjalista od odbioru mieszkań w Gdańsku

Spotkanie w kancelarii – jak dobrać odpowiedni strój

W tym przypadku wybór właściwego stroju podkreśli wagę sytuacji. Jeżeli umowę podpisujemy z deweloperem, w kancelarii spotykać będziemy się z jego pełnomocnikiem, a więc osobą, która została przez niego upoważniona do zawierania umów z nabywcami. W takim przypadku warto jest zdecydować się na strój formalny, ponieważ w takim na pewno pojawi się druga strona umowy. W przypadku mężczyzn wskazany będzie garnitur lub przynajmniej koszula z marynarką,  kobiety mogą zdecydować się na podobny zestaw bądź inny, ale o zbliżonym charakterze, na przykład spodnie lub spódnicę w połączeniu z koszulą (lub bluzką koszulową) i kardiganem bądź marynarką. Brak jest formalnych zasad, dotyczących stroju, wymaganego w kancelarii, ale dla własnego komfortu warto jest ubrać się stosownie do okazji, dzięki czemu łatwiej będzie skupić się na głównej czynności, jaka jest celem spotkania z drugą stroną – na podpisaniu umowy. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku, gdy mieszkanie kupujemy od jego poprzedniego właściciela – tu również powinno nam zależeć na schludnym i dostosowanym do sytuacji stroju. Zdarza się, że strony umowy podchodzą do kwestii stroju z większym dystansem, ale mimo wszystko dobrze jest postawić na klasyczną elegancję. W tym przypadku również najlepiej sprawdzą się najprostsze klasyczne rozwiązania.



Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też