Jak się ubrać idąc do programu telewizyjnego?

Avatar
Jak się ubrać idąc do programu telewizyjnego?

Jeśli masz być gościem w programie telewizyjnym, powinieneś ubrać się tak, by nie przeszkadzać w odbiorze programu. Powinieneś unikać jaskrawych kolorów, zwisających kolczyków i tkanin odsłaniających skórę. Noszenie bieli lub czerni też nie jest dobrym pomysłem. Zamiast tego wybieraj proste elementy, które pozwolą ci skupić się na treści. Meksykańscy pogodynki telewizyjni często łamią zasady dress code’u.

Unikaj jaskrawych czerwieni i bieli

Jeśli chcesz oglądać swoje ulubione programy z najlepszą jakością obrazu. Zgodnie z otrzymanymi informacjami od Martyny Szmereczniak z portalu qModa.pl – unikaj jaskrawych czerwieni i bieli, gdy wybierasz się na program telewizyjny. Choć dla uzyskania najlepszego balansu kolorów konieczna jest profesjonalna kalibracja, większość telewizorów ma wstępnie ustawioną temperaturę barwową. Ustawienia te są oznaczone jako “chłodne”, “średnie” i, oczywiście, “ciepłe”. Wybierz to, które jest najbardziej zbliżone do standardu kolorów D65. Domyślnie Twój telewizor wybierze “ciepły” jako temperaturę barwową, ale zawsze możesz zmienić ustawienie na wyższe, jeśli Ci się nie podoba.

Unikaj zwisających kolczyków

Jednym ze sposobów na to, by nikt nie zauważył Cię podczas oglądania telewizji, jest unikanie zwisających kolczyków. Oprócz tego, że rozpraszają, to jeszcze odbijają światło, kiedy mówisz. Lepiej jest zdjąć wszelką biżuterię, która może robić dużo hałasu. Dobrym pomysłem jest też noszenie okularów, które nie odbijają światła. Okulary z przyciemnianymi szkłami są również lepsze niż te, które zwisają.

Innym sposobem na to, by nikt nie zauważył twoich zwisających kolczyków, jest noszenie neutralnych kolorów. Na przykład czerwień wygląda w kamerze pomarańczowo, więc zamiast niej wybierz burgund, koral lub bordo. Nie powinnaś też nosić więcej niż jeden pierścionek na każdej ręce. Duże wzory i krzykliwa biżuteria będą rozpraszać widzów, więc staraj się trzymać prostych kolorów i minimalistycznych wzorów. Upewnij się, że Twoje naszyjniki i kolczyki są proste i nie ocierają się o mikrofon.

Zobacz też:  Pięć kluczowych powodów, dla których warto zainwestować w śniegowce dla dzieci

Unikaj tkanin w kolorze opalenizny lub nagości

Mężczyźni powinni unikać noszenia tkanin w kolorach tan lub nude. Kolory te mogą powodować złudzenia optyczne i sprawiać wrażenie nagości. Brytyjska prezenterka Gorgi Coghlan nosiła kartkę papieru przed klatką piersiową, by nie wyglądać na zbyt opaloną. Kobiety powinny też unikać noszenia dużych wzorów i delikatnej biżuterii, które mogą odbijać światło studyjne. Jest to szczególnie ważne, jeśli mają na sobie metalową biżuterię.

Unikaj noszenia bieli lub czerni

Chociaż gospodarze programów telewizyjnych często noszą biel, by podkreślić swoją urodę, kolor ten jest zwykle zbyt jasny dla kamer. Choć jest wyszczuplający, wymaga też więcej światła. Zaleca się, byś zamiast tego wybrał jaśniejszy kolor, np. kremowy lub granatowy. Jeśli musisz ubrać się na biało lub czarno, pamiętaj, by wcześniej skonsultować się z reżyserem światła. Dokona on specjalnych poprawek, byś wyglądał jak najbardziej olśniewająco.

Dobrą radą jest założenie świeżo wyczyszczonego stroju. Powinieneś też pamiętać o zdjęciu biżuterii, która hałasuje, gdy jesteś przed kamerą. Nie chcesz przecież konkurować z innymi osobami na ekranie! Nie zakładaj też przyciemnianych lub białych okularów przeciwsłonecznych ani okularów korekcyjnych. O ile telewidzowie będą mogli zobaczyć twoje oczy, o tyle na czarnych lub białych ubraniach mogą nie być one tak dobrze widoczne.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też