Kolczyki z perłami – idealny prezent dla dziewczynki na Pierwszą Komunię.

Zbliża się czas Pierwszych Komunii, więc jak zawsze o tej porze wiele osób zaczyna się rozglądać za prezentami dla młodych bohaterów tej uroczystości. Dziś chciałabym Was namówić na idealny prezent dla dziewczynki jakim są kolczyki z perłami.
Avatar
Gemapolis - kolczyki z perłami 1

Dlaczego właśnie biżuteria? I dlaczego z perłami? Czasy mamy niepewne i warto stawiać na prezenty, które co najmniej przechowają nam wartość, a idealnie byłoby, gdyby ich wartość rosła. Dlaczego zaś perły? Po pierwsze dlatego, że do uroczystości komunijnej pasują znakomicie. Po drugie, bo ich wartość rośnie naprawdę szybko.

Kolczyki z perłami zamiast nowego smartfona.

Dobre kolczyki z pereł wysokiej klasy mogą kosztować tyle co całkiem niezły telefon. Tylko, że za rok czy dwa smartfon straci swoją wartość, a wartość pereł będzie rosła. Dlaczego tak się dzieje? Pamiętajmy że są to kamienie, które rodzą się w ciele małża. Małże natomiast są mocno zagrożone przez globalne ocieplenie i już obserwujemy ogromne fale ich wymierania. A jeśli nie będzie małży, ceny tych kamieni pójdą mocno w górę.

Symbolika perły – kolczyki idealne na uroczystości kościelne

Klejnotom powstającym w ciele małży od wieków przypisywano symbolikę bardzo zbieżną z treścią uroczystości kościelnych, a ich biała barwa znakomicie komponuje się z sukienką na takie uroczystości zakładaną. I tak perły symbolizują czystość, niewinność, a w Biblii kamień ten przyrównuje się do Królestwa Niebieskiego. Czyż można sobie zatem wyobrazić lepszą biżuterię na ślub czy Pierwszą Komunię?

Kolczyki z perłą jako przykład postawy życiowej

Podarunek w postaci perłowych kolczyków będzie miał również walor edukacyjny. Jeśli nawet nie zostanie od razu doceniony przez młodą osobę, to w przyszłości zda ona sobie sprawę, iż jest to jedyny z prezentów, który po latach zachowuje swój walor użytkowy. W dobie konsumpcjonizmu i zachwytu elektronicznymi gadżetami, które odrywają nas od rzeczywistości, może to być nauka bezcenna.

Zobacz też:  Koszulki reklamowe - jak zrobić wrażenie i promować swoją firmę?

Szacunek dla jakości

Jeśli uda nam się znaleźć kolczyki z perłą naprawdę piękną (o wysokim połysku i oriencie), to dodatkowo możemy pokazać dziewczynce korzyści z posiadania jakościowo dobrych wyrobów, a w tym przypadku będzie to oczywiste. Klejnoty naprawdę wysokiej klasy odróżniają się od tego co możemy kupić w handlu na pierwszy rzut oka.

Szacunek dla ekologii

Tego typu prezent ma również walor edukacyjny na zupełnie innym polu. W związku z wymieraniem małży szansa na zakup kolczyków z perłami dobrej jakości z czasem będzie maleć. Warto uświadomić to młodej osobie, na przykładzie pięknych kamieni, które znaleźć jest coraz trudniej.

Na co zwracać uwagę szukając kolczyków z perłą?

Przy kupnie pereł powinniśmy największą uwagę zwracać na ich połysk. To on jest podstawowym wyróżnikiem piękna tych kamieni. Niestety przez lata jubilerzy i bazarowi sprzedawcy nauczyli nas, iż perła to kamień matowy lub o satynowym połysku, przez co wiele osób nie rozumie w czym tkwi piękno takich klejnotów. Trzeba choć raz zobaczyć perły pięknie błyszczące, w których możemy przejrzeć się niemal jak w lustrze, żeby zrozumieć w czym tkwi prawdziwa uroda tych kamieni.

Orient poproszę

Jeszcze trudniej jest na naszym rynku znaleźć kamienie charakteryzujące się orientem, czyli grą tęczowych barw widocznych na powierzchni białej perły. To zjawisko jest bardzo cenione przez koneserów, a warunkiem jego występowania jest przede wszystkim wysoki połysk.

A co z kształtem, czy skazami na powierzchni?

Obydwa te czynniki również będą wpływać na cenę, choć na wygląd już w mniejszym stopniu. Jeśli stać nas na kamienie doskonałe, to owszem – wymagajmy idealnie czystej powierzchni i najcenniejszego kulistego kształtu. Jeśli jednak zasobność naszego portfela zmusza nas do kompromisów, możemy skupić się na połysku i oriencie, a pozostałe cechy dopasować do naszego budżetu.

Zobacz też:  Pięć kluczowych powodów, dla których warto zainwestować w śniegowce dla dzieci

Gdzie szukać kolczyków z perłami wysokiej jakości?

W Polsce biżuterię z pereł wysokiej jakości znajdziecie przede wszystkim w sklepie Gemlord. Sklep ten specjalizuje się w kamieniach o rzadkim i unikalnym pięknie. Niestety nie każdego będzie stać na coś tak wyjątkowego. Budżetową alternatywą jest sklep Gemapolis, gdzie również można wyszukać prawdziwe rarytasy, a oferta jest naprawdę imponująca – zarówno pod względem asortymentu jak i jakości:

https://gemapolis.pl/kategoria-produktu/kolczyki

Mam biżuterię z obydwu tych sklepów. Gemlord jest bezkonkurencyjny. Gemapolis bardzo dobry i przystępny cenowo. Polecam!

Materiał partneraZobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też