Jak spakować walizkę do samolotu? Kilka wskazówek dla turystek!

Avatar
Jak spakować walizkę do samolotu? Kilka wskazówek dla turystek!

Pakowanie się na wyjazd od zawsze przysparzało paniom wiele trudu. Okazuje się, że nawet najmniejsze walizki można zapakować w ten sposób, by wszystko się w nich zmieściło. Niemniej jednak trzeba znać kilka trików i metod, które sprawią, że pakowanie stanie się prawdziwą przyjemnością. Zatem jak spakować walizkę do samolotu?

Przygotuj listę niezbędnych rzeczy na wyjazd

Jak spakować walizkę do samolotu? Przede wszystkim nie na ostatnią chwilę. Panie powinny być świadome tego, że pakowanie walizki na dzień przed odlotem nie wróży nic dobrego. Dlaczego? Wówczas spieszymy się i chcemy po prostu mieć ten cały proces za sobą. Jak łatwo można się domyśleć, w takiej sytuacji nie myślimy zbyt logicznie i wrzucamy do torby podróżnej wszystko, co wydaje się nam niezbędne. W efekcie po przylocie na miejsce mamy cztery sukienki, ale zapomniałyśmy o spakowaniu zwykłego kostiumu plażowego. Wobec tego chociażby na tydzień przed planowanym wylotem warto zabrać się za skompletowanie niezbędnych rzeczy. Jak można przeczytać na portalu https://travelers.pl/, warto także uprzednio przygotować sobie listę niezbędnych rzeczy. Oczywiście powinna być ona uzależniona przede wszystkim od tego, gdzie wybieramy się na wakacje. Niemniej jednak zawsze wyjeżdżamy do miejsca, w którym jest ciepło i słonecznie. Wobec tego dobrym pomysłem będzie przygotowanie dwóch list. Pierwszą z nich powinna być lista z ubraniami, zaś druga ze środkami czystości i kosmetykami. Nie zapomnijmy o tym by zawrzeć w niej:

  • duży plażowy ręcznik
  • szczoteczkę do zębów i pastę- nie wszystkie hotele bowiem oferują je swoim gościom
  • ładowarkę do telefonu i powerbanka- by rozładowany sprzęt nie był dla nas na wymarzonych wakacjach przeszkodą.
Zobacz też:  Czy ekologiczna odzież z konopi zrewolucjonizuje świat mody?

Oczywiście warto pamiętać także o tym, że nie wszystkie rzeczy możemy ze sobą zabrać do bagażu podręcznego. Wobec tego należy sprawdzić przed samym odlotem listę produktów i przedmiotów, które dozwolone są w bagażu podręcznym. W momencie kiedy nie zabieramy ze sobą bagażu rejestrowanego, wówczas niestety będziemy musieli z wielu rzeczy “niedozwolonych” przez przewoźnika zrezygnować. W momencie kiedy jednak mamy możliwość dokupienia rejestrowanego bagażu, wówczas wystarczy jedynie przepakować tam niektóre przedmioty i produkty i cieszyć się nimi podczas wakacji.

Jak idealnie zapakować walizkę?

Jak zapakować walizkę, by rzeczywiście zmieściło się w niej dosłownie wszystko, co jest nam potrzebne? Z tym pytaniem już od długiego czasu zmaga się wielu podróżnych. Głównym problemem jest jednak nasze własne niedbalstwo i nieporządek. Okazuje się- co zostało już wielokrotnie udowodnione- że nawet malutkie walizki, które zabieramy ze sobą w ramach bagażu podręcznego, mogą zmieścić o wiele więcej, niż nam się to wydaje. Kluczowe jest jedna odpowiednie zorganizowanie przestrzeni. Dlaczego? W taki sposób zapanujemy nie tylko nad wszystkim przedmiotami w naszej torbie podróżnej, ale także zyskamy o wiele więcej miejsca. Wobec tego zacznijmy od tego, że najcięższe przedmioty i tek, które z pozoru mogą zajmować najwięcej miejsca powinniśmy pakować jako pierwsze. Co więcej pod pojęciem “pakowania” nie kryje się niedbałe wrzucenie do walizki, a założenie w staranną kostkę. Odpowiednio złożone ubrania, nawet te nieco grubsze potrafią nawet dwukrotnie zmniejszyć swoją objętość! Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest przede wszystkim to, by maksymalnie wykorzystać nieoczywistą przestrzeń. Jeśli więc np. pakujemy do walizki podróżnej buty, wówczas do ich wnętrza możemy zapakować także bieliznę czy skarpetki. Takie “ekonomiczne” pakowanie pozwoli na zaoszczędzenie sporo wolnej przestrzeni. Nie zapominajmy również o tym, że najcieńsze przedmioty i letnie bluzeczki, pakujemy na samą górę. Pozostaje również kwestia kosmetyków i ewentualnych sprzętów, które powinny być zapakowane albo w osobną kieszeń, albo zdecydujmy się je zapakować do bagażu podręcznego. Wówczas będą one o wiele mniej narażone na zniszczenie, a także w razie potrzeby, będziemy mieć je zawsze pod ręką.

Zobacz też:  Skórzany kuferek – „must have” tego sezonu! Jakie wersje są najmodniejsze?


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też