Jak się ubrać na randkę

Avatar
Jak się ubrać na randkę

Dobry ubiór zawsze jest podstawą tego, jak postrzegają nas inni. Warto wiedzieć, jak się ubrać na randkę. Jest to niezbędne, aby zrobić na drugiej osobie jak najlepsze, pierwsze wrażenie. Co istotne – dotyczy to także kolejnych randek czy zaręczyn.

Ubieranie się na randkę. Od czego zacząć?

Randka to bardzo ważne spotkanie, szczególnie na początku związku. Mamy wtedy okazję do zrobienia na drugiej osobie jak najlepszego wrażenia. Warto zatem postarać się, aby wypaść jak najlepiej i zaprezentować się jako osoba ciekawa i dbająca o siebie. Ubranie to coś znacznie więcej, niż tylko wygląd. To również sposób na wyrażenie samego siebie i pokazanie, jaką jest się osobą.

Wszystko zależy oczywiście od charakteru randki, bowiem nie ma tu jednego, uniwersalnego rozwiązania. Na samym początku trzeba wziąć pod uwagę to, gdzie w ogóle wybieramy się z drugą osobą i ubrać się przede wszystkim stosownie do danego miejsca. Również w ten sposób można pokazać własne wyczucie sytuacji i stylu.

W każdym przypadku ubiór powinien być po prostu schludny. Nikt nie lubi osób, które nie potrafią dobrze o siebie zadbać i choć w minimalnym stopniu zatroszczyć się o własną higienę. Nie powinniśmy iść na randkę w pomiętych czy pobrudzonych ubraniach. W większości przypadku zaleca się też raczej stonowany ubiór. Wszystko zależy rzecz jasna od naszego preferowanego stylu, ale jeśli nie odczuwamy takiej wyraźnej potrzeby, nie warto od razu zakładać zbyt wielu krzykliwych elementów garderoby. Szczególnie zwróć uwagę na ubiór, jeśli planujesz zaręczyny. Szczególnie, jeśli chodzi o coś wyjątkowego – na przykład wynajęcie takiego obiektu jak Stadion Narodowy (jeśli interesuje cię, ile kosztuje wynajęcie Stadionu Narodowego, zerknij tutaj: https://futbolica.pl/ile-kosztuje-wynajecie-stadionu-narodowego).

Zobacz też:  Jak ubrać się na maturę?

Ubranie na randkę dla mężczyzny

Jak już wspomnieliśmy, wszystko zależy od miejsca, do którego wybieramy się na randkę. W bardzo ogólny sposób możemy podzielić nasze opcje na miejsca, w których można pozwolić sobie na luźny wygląd jak i takie, w których musimy ubrać się bardziej oficjalnie.

W tym drugim przypadku często nie musimy od razu decydować się na pełen garnitur. Jeśli wybieramy się na randkę na przykład do teatru czy na wystawę, możemy zdecydować się na ciekawe połączenia oficjalnego stroju z nieco luźniejszym stylem. Bardzo dobrą propozycją są eleganckie jeansy i koszula. Takie połączenie daje nam sporo elegancji, a jednocześnie nie jest zbyt pretensjonalne i zawiera w sobie odpowiednią dawkę luzu. Na koszulę możemy również założyć zwykłą marynarkę. W połączeniu z dobrymi butami efekt będzie bardzo dobry.

W przypadku zwykłego wyjścia do baru nie musimy ubierać się aż tak elegancko. Tutaj bardzo wiele zależy od naszego ulubionego stylu. Równie dobrze może to być zwykła koszulka i jeansy, jak i coś bardziej zróżnicowanego.

Ubranie na randkę dla kobiety

Kobiety mają bardzo szeroki wybór, jeśli chodzi o elegancką garderobę. Na wyjście do teatru idealnie nada się prosta sukienka, choć również tutaj dobrze sprawdzają się jeansy i koszula.

W przypadku kobiet mogą pojawiać się pewne wątpliwości co do tego, czy dany ubiór nie jest zbyt wyzywający, a z drugiej strony – zbyt skromny. Trudno jest tu znaleźć jednoznaczną odpowiedź, bowiem zawsze jest to kwestia gustu. Każda kobieta ma prawo ubierać się w taki sposób, jaki jest dla niej najbardziej komfortowy.

Najważniejsza rada – czuj się dobrze w swoim ubiorze
Wielu ludzi zastanawia się nad tym, jak się ubrać na randkę aby zrobić na drugiej osobie jak najlepsze wrażenie. Jest to bardzo istotne, ale trzeba pamiętać, że ubiór powinien być naturalny. W żadnym wypadku nie powinniśmy decydować się na ubiór, którego nie założylibyśmy w innych okolicznościach. Warto oczywiście kierować się zasadami ubioru w danym miejscu, ale nie można ubierać się wbrew sobie ani własnemu ulubionemu stylowi. Wrażenie zrobione w ten sposób na pierwszej randce szybko pryśnie w kolejnych etapach relacji.

Zobacz też:  Jak ubrać się na rozmowę o pracę

Najważniejsze, to wyglądać schludnie. Większość ludzi w rzeczywistości zwraca mniejszą uwagę na sam wybrany przez nas styl, zamiast tego skupiając się na tym, czy zwyczajnie dbamy o siebie i o swój ubiór. Czyste i wyprasowane ubranie jest zawsze podstawowym elementem dobrego wrażenia. Jeśli chodzi o nasze preferencje w kwestii stylu, zawsze powinniśmy po prostu być sobą i ubierać to, co akurat nam podoba się najbardziej.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też