Jak ubrać się na zdjęcia biznesowe, ile kosztuje ekskluzywny ubiór?

kinga
Jak ubrać się na zdjęcia biznesowe, ile kosztuje ekskluzywny ubiór?

Prowadzenie własnego biznesu wiąże się nie tylko z koniecznością promowania firmy, między innymi poprzez reprezentatywny wygląd. Coraz większa grupa przedsiębiorców, chcą wyglądać profesjonalnie w oczach klienta, decyduje się wykonać zdjęcia biznesowe, które umieszczane są na stronach internetowych czy na portalach społecznościowych. Ile kosztuje ekskluzywny ubiór i jaką odzież wybrać do zdjęć biznesowych?

Elegancko, lecz bez przepychu

W biznesie obowiązuje zasada minimalistycznej elegancji, co oznacza, że wybieramy dla siebie stroje proste, stosunkowo skromne, lecz zarazem takie, które dodają nam powagi. Panowie powinni zdecydować się na garnitur w ciemnym kolorze – czarnym bądź ewentualnie granatowym, a także białą koszulę. Dodatkiem może być krawat bądź mucha, która w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością. Nie należy zapominać o eleganckim obuwiu i jednobarwnych, długich skarpetach garniturowych. Panie natomiast mają nieco większe pole do popisu, ponieważ mogą zdecydować się na eleganckie spodnie, koszulę i marynarkę, lecz dobrym wyborem będzie również klasyczna sukienka, która sięga minimum do kolan. Co istotne, o ile mężczyznom zalecane są ciemne, stonowane kolory, o tyle kobiety coraz chętniej stawiają na jasne barwy – beż lub biel. Są one eleganckie, jednak warto pamiętać, że nie będą pasować paniom o bardzo jasnej karnacji. Strój biznesowy do zdjęcia nie może posiadać zbędnych dodatków, na przykład błyszczących naszywek, napisów czy elementów biżuteryjnych.

Ile kosztuje ekskluzywny strój?

Właściciele firm bez wątpienia muszą zadbać o odpowiedni ubiór. Przydaje się on nie tylko do zdjęć biznesowych, ale przede wszystkim na co dzień, podczas spotkań z klientami. Obowiązuje tutaj zasada “jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Prawidłowy ubiór wyraża ponadto szacunek do klienta oraz nasze podejście do prowadzonego przez siebie biznesu. Pozostaje jednak pytanie, ile za niego zapłacimy? Koszt dobrej jakości garnituru oscyluje pomiędzy 1500-3000 zł, choć oczywiście w sklepach znaleźć można też modele z wyższej półki. Kolejne wydatki to koszula (100-200 zł), krawat lub mucha (około 100 zł), buty (150-300 zł), spinki do mankietów (100-200 zł). Natomiast kobiety muszą liczyć się z wydatkami rzędu 300 zł za garnitur damski, 200 zł za profesjonalną sukienkę, 100-150 zł za koszulę oraz około 200 zł za dobrej jakości obuwie ze skóry. Ponadto konieczny będzie zakup torebki i aktówki, których ceny zaczynają się od 150 zł, kończą zaś na blisko 400 zł. Ekskluzywny ubiór, choć kosztowny, jest w stanie pomóc nam budować prawidłowy wizerunek firmy i naszej osoby jednocześnie.

Zobacz też:  Promoefekt – jak zwiększyć skuteczność reklamy dzięki odzieży?

Skąd wziąć pieniądze na ekskluzywne ubrania?

Wiadomo już, ile w przybliżeniu trzeba będzie zapłacić za komplet ubrań biznesowych. Należy jednak wziąć pod uwagę, że ostateczny koszt może okazać się nawet kilkukrotnie wyższy, ponieważ zachodzi konieczność skompletowania kilku zestawów, w których każdego dnia będziemy udawać się do pracy. Skąd wziąć pieniądze na pokrycie tak wysokich kosztów? Warto mieć na uwadze, że banki nie udzielają finansowania na reprezentację, jednak firmy pożyczkowe – jak najbardziej. Dlatego też pożyczkę online można zaciągnąć, wchodząc na stronę internetową https://www.saverium.pl/. Pieniądze znajdą się na naszym koncie w kilkanaście minut, dzięki czemu będziemy w stanie w krótkim czasie zaopatrzyć się w modne, eleganckie ubrania. Pamiętajmy, że właściwa prezentacja jest w dzisiejszych czasach niezmiernie istotna, zwłaszcza jeśli prowadzimy i rozwijamy własną działalność gospodarczą. Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też