Jak ubrać się na obronę?

Jak ubrać się na obronę? Propozycje dla pań na obronę pracy dyplomowej! Stylizację dla panów na obronę! Jak powinno się wyglądać na obronie pracy dyplomowej?
Avatar
Jak ubrać się na obronę?

Obrona pracy magisterskiej czy też licencjackiej z pewnością jest ważnym wydarzeniem w życiu każdego studenta. Jest to bowiem swoiste zwieńczenie wysiłków, jakie włożyli oni w pilną naukę na uniwersytecie. Ważne jest więc by skomponować na ten moment odpowiednią stylizację. Jak ubrać się na obronę?

Jak ubrać się na obronę?- propozycje dla kobiet

Wybór odpowiedniej kreacji na obroną pracy magisterskiej czy licencjackiej z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Szczególne znaczenie ma to w przypadku kobiet, które chcą prezentować się zarówno modnie, w zgodzie z najnowszymi trendami, ale również i elegancko, stosownie do okazji. Tak więc, warto na samym początku przyjrzeć się samemu wydarzeniu jakim jest obrona pracy dyplomowej. Jest to oczywiście okazja formalna, w której to niezbędne jest wyrażenie szacunku profesorom i rektorom, a także należytego uhonorowania obrony odpowiednią stylizacją. Kobiety więc na samym wstępie na dno szafy powinny schować wszystkie imprezowe sukienki, a także zbyt krótkie i obcisłe kreacje. Z pewnością panie będą mogły założyć je na jakieś wyjście do klubu lub na koncert, a na obronę pracy dyplomowej takie sukienki po prostu nie pasują. Tak więc jak panie mogą ubrać się na obronę? Otóż:

  • sukienka- jeśli panie chcą postawić na sukienkę, jej długość nie może być krótsza niż przed kolano. Krótsze kreacje lepiej zostawić na przyjęcia urodzinowe. Nie warto również przesadzać ze zdobieniami. Lepiej postawić na gładkie modele, a nawet można pokusić się o odrobinę wstawek z błyszczących materiałów. Sukienki nie powinny też posiadać zbyt cienkich ramiączek, gdyż może to być byt wyzywające i niestosowane do danej okazji. Idealnie za to sprawdzą się modele ołówkowe, które są nie tylko kwintesencją elegancji, ale także i dobrego stylu.
  • eleganckie spodnie- są one również świetnym wyborem. Ważne by były one w czarnym lub beżowym kolorze, a także były możliwie w jak najprostszej formie. 
  • koszula- w przypadku kiedy panie postawiły na założenie spodni na obronę pracy dyplomowej, muszą one również dobrać do tego idealną koszulą. Najlepiej sprawdzają się modele białe, które pasują do okazji. Mogą one posiadać zdobienia w postaci koronkowych wstawek lub delikatnych, połyskujących ozdób, które znajdują się przy mankietach lub kołnierzyku. Można również dopasować do spodni białą, elegancką koszulę bez rękawów, jednak bez dekoltu.
  • buty- tu zwykle najlepiej spiszą się klasyczne czarne szpilki, nie niezbyt wysokim obcasie. Można również wybrać te w kolorach beżu i pudrowego różu.
Zobacz też:  Jak ubrać się na rozmowę o pracę

Jak ubrać się na obronę?- propozycje dla panów

Panowe również muszą zadbać o odpowiednią stylizację. Nie mogą oni bowiem postawić na luźne ubrania, które są utrzymane w sportowym stylu, gdyż będzie to nic innego jak swoisty brak szacunku nie tylko dla okazji i profesorów, ale również dla całej instytucji jaką jest uczelnia publiczna. Tak więc w czym najlepiej zaprezentują się panowie podczas obrony pracy dyplomowej? Otóż:

  • spodnie- niestety podczas obrony pracy dyplomowej lepiej jest odłożyć swoje ulubione jeansy gdzieś na dno szafy. Spodnie muszą być przede wszystkim eleganckie, a najlepiej jakby były one garniturowe w tak zwany kant. 
  • koszula- koszula jest oczywiście dość niezbędnym elementem stroju na obronę pracy dyplomowej. Może być ona zarówno z krótkim jak i z długim rękawem. Co do kolorystyki to wskazuje się na koszule białe lub w kolorze błękitu i ciemnego granatu.
  • buty- w tym momencie chyba oczywisty jest fakt, że muszą to być buty typu derby lub oksfordy, które w piękny sposób uzupełnią stylizację ze spodniami od garnituru w roli głównej.
  • dodatki- panowie często zastanawiają się, czy na obronę założyć krawat lub muszkę. Otóż warto zaznaczyć, że zarówno krawat jak i muszka nie są z pewnością elementami obowiązkowymi, jednak mogą stanowić miły dodatek, uzupełniający całą stylizację.


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też