Pierścionki z kamieniami

kinga

Zaręczyny to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Gdy poznamy miłość życia, zależy nam na tym, by ukochana osoba czuła się absolutnie wyjątkowa. Dlatego wybór pierścionka niejednokrotnie okazuje się ogromnym wyzwaniem. Zaręczynowe pierścionki z kamieniami szlachetnym z pewnością będą doskonałą pamiątką, która podbije serce kobiety.

Niektóre panie wolną okazałą, przykuwającą wzrok biżuterię, inne stawiają na skromne, minimalistyczne rozwiązania. Niezależnie od tego, do której grupy należy Twoja wybranka, z pewnością zależy Ci na tym, by była zadowolona z wyboru, którego dokonasz. Jeśli nie wiesz, jaki pierścionek zaręczynowy wybrać, mamy dla Ciebie pewną podpowiedź. Co Ty na to?

1. Pierścionki z kamieniami: na co zwrócić uwagę?

Pierścionek zaręczynowy to coś, co wręczamy tylko raz w życiu (przynajmniej takie jest założenie). W tym przypadku nie chodzi o zwykły prezent czy zwykłą biżuterię, ale o symbol naszej miłości, znak, że chcemy być z drugą osobą do końca życia. Pierścionek podarowany ukochanej w dniu zaręczyn, będzie dla niej niezwykłą pamiątką, dlatego tak ważne jest, żeby wyboru dokonać z największą dbałością.

Wśród wyjątkowych pierścionków z pewnością możemy wskazać te, które są wykonane ze szlachetnych kruszców, posiadające kamienie szlachetne. Takie pierścionki są trwałe, stylowe i wyrażają więcej, niż słowa. Ne wiesz, jaki kamień wybrać?

Oczywiście największą popularnością przy tego typu okazjach cieszy się złoty pierścionek z brylantem, ale warto też zwrócić uwagę na inne kamienie szlachetne, występujące w różnorodnych kolorach – na przykład szmaragdy, szafiry, morganity, rubiny albo topazy. Pierścionek z kolorowymi kamieniami zarówno na większe wyjścia, jak i na co dzień.

Zobacz też:  Sandały na platformie - stylowa wygoda na każdą okazję

2. Oryginalna biżuteria na wyjątkową okazję

Wielu mężczyzn nie wie, jakie pierścionki zaręczynowe warto wybrać, na jaki kamień postawić. W razie wątpliwości, spośród różnorodnych produktów najlepiej wybrać klasykę, pamiętajmy jednak, że są także inne, bardziej nietuzinkowe rozwiązania.

Niezwykłe pierścionki zaręczynowe to np. biżuteria wykonana ręcznie. To bardzo interesująca opcja, ponieważ w tym przypadku mamy wpływ na to, jak będzie wyglądał pierścionek: będziemy brać udział w jego projektowaniu. Wybranka, która lubi oryginalną biżuterię, z pewnością doceni tak nietuzinkowy podarunek, dlatego warto zaryzykować, oczywiście o ile mężczyzna naprawdę dobrze zna gust ukochanej. Jeśli nie wiesz, co lubi i co się jej podoba, lepiej postaw na klasykę.

W tym przypadku duże znaczenie ma także zasobność portfela. Projektowanie pierścionka oznacza podjęcie szeregu ważnych decyzji, począwszy od koloru złota, po rozmiar i ilość kamieni, ale też ich rodzaj oraz kształt.

3. Gemmolog: kto to taki?

Jeśli decydujesz się na pierścionki z kamieniami szlachetnymi, powinieneś wiedzieć, kim jest gemmolog i czym właściwie się zajmuje. To pomoże Ci uniknąć ewentualnej wpadki.

Gemmolog zajmuje się sprawdzaniem i potwierdzeniem autentyczności kamienia. Pomoże Ci sprawdzić, czy kamień na pewno jest szlachetny, wyceni biżuterię, a także wystawi właściwy certyfikat. Profesjonaliści należą do najważniejszych organizacji branżowych typu Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich czy Polskie Towarzystwo Gemmologiczne. Fachowca warto odwiedzić także wtedy, gdy posiadasz pierścionki, ale nie masz pewności, czy masz do czynienia z prawdziwym diamentem.

Oczywiście pierścionki można również sprawdzić samodzielnie: wystarczy, że wrzucisz kamień do gorącej wody. Prawdziwy diament pozostanie chłodny.Zobacz także:
Zobacz też:  Czy można iść na zakupy na L4?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też