Jak ubrać się na chrzest?

Jak ubrać się na chrzest? Jak na chrzcie powinna prezentować się mama? Propozycje stylizacji na chrzest dla taty! Modnie i elegancko na chrzest święty dziecka!
Avatar
Jak ubrać się na chrzest?

Chrzest z pewnością jest niezwykle wyjątkowym wydarzeniem. To właśnie podczas niego nowo narodzone dziecko oficjalnie włączane jest do wspólnoty kościoła, a także zostaje mu nadane imię, które będzie towarzyszyć mu przez całe życie. Rodzice muszą więc prezentować się adekwatnie do okazji. Jak ubrać się na chrzest?

Jak ubrać się na chrzest?- propozycje dla mam

Zanim przyjrzymy się bliżej temu, jak powinna prezentować się nowoczesna i modna mama na chrzcie swojej pociechy, warto się w pierwszej kolejności przyjrzeć temu, jaka jest specyfikacja tego wydarzenia. Chrzest jest bowiem wydarzeniem religijnym, który ma prawdziwie symboliczne znaczenie. Otóż podczas chrztu, dziecko oficjalnie przyjmowane jest do wspólnoty kościoła katolickiego. W związku z tym, chyba żadnej mamie nie trzeba przypominać, że kościół jest uważany za Dom Boży, a w związku z tym trzeba- przebywając w nim- okazać nie tyko respekt dla Boga, ale także dla księdza i zgromadzonych w nim wiernych. Z racji tego, mamy od razu powinny na dno szafy schować szalone i imprezowe kreacje, które z pewnością nadadzą się świetnie na wyjście do klubu w gronie koleżanek, niż na pierwszy chrzest święty swojej pociechy. Warto zaznaczyć, że jeśli chodzi o sukienki, to mamy powinny wybierać te, które mają długość nie krótszą niż przed kolano. Najlepiej sprawdzą się sukienki ołówkowe, bądź gładkie i proste sukienki maxi jednak bez żadnych dodatkowych rozcięć czy dekoracji. Warto również zadbać o to, by sukienka nie miała zbyt cienkich ramiączek, a także zbyt wyeksponowanego dekoltu. W kościele z pewnością nie zostanie to pozytywnie odebrane. Świetnym rozwiązanie mogą okazać się również ołówkowe spódnice lub również spódnice o typie maxi. Niemniej jednak warto połączyć je z gładką góra w typie koszuli lub bluzki koszulowej. Mamy mogą pokusić się również o założenie damskiego garnituru lub eleganckich spodni materiałowych. Warto jednak szczególną uwagę zwrócić na kolorystykę, która nie powinny być zbyt wyzywająca i dynamiczna. W przypadku chrztu najlepiej sprawdzą się jasne kolory o typie beżu, pudrowego różu, mięty a nawet delikatnego błękitu. Nic nie stoi również na przeszkodzie założenia kreacji w kolorze czarnym, szarym lub granatowym. Co do obuwia to również powinno pasować do ogólnego wydźwięku stylizacji. Dopuszczalne jest założenie butów na obcasie, jednak z pewnością obcas ten nie powinien przekraczać 8 centymetrów. Najlepiej sprawdzą się czółenka lub inne modele obuwia, które zakryją zarówno palce stóp jak i pięty. Warto całą stylizację na chrzest dodatkowo ozdobić subtelną biżuterią najlepiej złotą lub srebrną, a także torebką. W zakresie wyboru torebki, świetnie sprawdzą się te, które posiadają złote lub metalowe wykończenia i i zdobienia, co będzie się świetnie komponowało z biżuterią w tym samym kolorze.

Zobacz też:  Jak się ubrać na grilla ze znajomymi?

Jak ubrać się na chrzest?- propozycje dla taty

Panowie tak naprawdę nie mają zbyt wielkiego wyboru jeśli chodzi o stylizację odpowiednia na uroczystość pierwszego chrztu świętego swojej pociechy. Z pewnością dobrze będzie jeśli wybiorą oni klasyczny garnitur lub smoking. Powinien on być świetnie dopasowany do sylwetki oraz utrzymany w odpowiedniej kolorystyce. Najlepiej i najbezpieczniej będzie postawić na klasykę gatunku, czyli czarny garnitur połączony z białą koszulą. Niemniej jeśli panowie już posiadają garnitury w kolorze ciemnego granatu, brązu lub beżu, również sprawdzą się one idealnie na okazję jaką jest chrzest święty dziecka. Co do obuwia, to klasyczne garniturowe buty w czarnym kolorze będą zdecydowanie najlepszym, możliwym wyborem. Często jednak pojawia się pytanie, czy krawat lub muszka również są obowiązkowe. Okazuje się, że w tym wypadku wiele zależy od woli panów, jednak z pewnością świetnie dopasowany krawat lub muszka, znacznie bardziej podkreśla elegancję całej stylizacji.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też