Jak się ubrać na rozpoczęcie roku szkolnego?

Jak się ubrać na rozpoczęcie roku szkolnego, aby wyglądać dobrze? Jaki strój galowy wybrać dla dziecka w szkole podstawowej, a jaki dla nastolatka?
Avatar
Jak się ubrać na rozpoczęcie roku szkolnego?

Rozpoczęcie roku szkolnego to wielkie wydarzenie dla całej rodziny. Każdy chce w tym dniu wyglądać dobrze, dlatego warto poznać kilka praktycznych porad i zasad doboru stroju na tę wyjątkową uroczystość.

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu natalisklep.pl

Strój galowy na rozpoczęcie roku szkolnego

Praktycznie każda szkoła oczekuje od swoich uczniów stroju galowego w dzień rozpoczęcia roku szkolnego. To już pewna tradycja wpisana w szkolną kulturę. Klasycznie taki strój prezentuje się następująco:

  • w przypadku dziewczynki — biała koszula z krótkim lub długim rękawem zapinana na guziki, prosta czarna spódniczka, cieliste lub białe rajstopy, pantofelki lub baleriny (najlepiej czarne);
  • w przypadku chłopca — również biała koszula zapinana na guziki z długim lub krótkim rękawem, czarne eleganckie spodnie, czarne buty (eleganckie lub w ostateczności codzienne).

Od wymienionych wyżej reguł istnieją różne odstępstwa. Niektóre są częściej spotykane i bardziej akceptowane, inne mniej. W przypadku dziewczynek można niekiedy zauważyć eleganckie sukienki w stonowanych kolorach lub zmianę czarnej spódniczki na szarą. Z kolei chłopcy często zakładają ciemne jeansy zamiast spodni garniturowych. Warto pamiętać, że rozpoczęcie roku szkolnego trwa nieco czasu, dlatego strój powinien być elegancki, ale zarazem na tyle wygodny, by dziecko wytrzymało w nim kilka godzin.

Jak ubrać dziecko na rozpoczęcie roku szkolnego?

Wybierając strój galowy dla dziecka, szczególnie na pierwsze w jego życiu rozpoczęcie roku szkolnego, warto trzymać się sprawdzonych rozwiązań. Zakupu ubrania należy dokonać wraz z dzieckiem, dopiero po przymierzeniu wspólnie wybranej odzieży. Ubranie nie może być nieprzyjemne w dotyku i drażniące skórę. Warto zwrócić szczególną uwagę na materiał — doskonałe dla dzieci są np. bawełniane koszule. Najważniejsze jest wyważenie między elegancją a praktycznością i wygodą. Trzeba także koniecznie pamiętać o okryciu wierzchnim w postaci ładnego sweterka zapinanego na guziki lub dziecięcej marynarki. We wrześniu pogoda bywa chłodna, dlatego dodatkowa odzież wierzchnia może okazać się niezbędna. Warto także od samego początku uczyć dziecko, jak się ubrać na rozpoczęcie roku szkolnego, aby w przyszłości samo również dbało o schludność i staranność.

Zobacz też:  Jak się ubrać na bierzmowanie

Jak ubrać nastolatka na rozpoczęcie roku szkolnego?

Nastolatkowie najczęściej są już na tyle dojrzali, że sami sobie wybierają ubrania. Również sami decydują, jak się ubrać na rozpoczęcie roku szkolnego. Wielu z nich odchodzi od eleganckiego klasycznego stroju, wybierając zamiast tego komfortowe ubrania. Dziewczyny wybierają niecodzienne sukienki lub wręcz przeciwnie — wygodne jeansy. Z kolei wśród chłopców coraz częściej są widoczne kolorowe koszule. Warto jednak pamiętać, że rozpoczęcie roku szkolnego to wydarzenie oficjalne i należy zachować tradycyjny strój galowy przynajmniej w pewnej części. Także koszula i ciemne spodnie to absolutna podstawa niezależnie od wieku dziecka.

Dla młodych dziewczyn ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się damskie garnitury. To dość niecodzienny ubiór, jednak z pewnością odpowiedni na taką okazję. Może być również intrygującym przełamaniem stereotypowej mody galowej dla dziewcząt.

Ubiór rodzica na rozpoczęciu roku szkolnego

Rodzic swoim ubiorem daje przykład dziecku, dlatego na rozpoczęcie roku szkolnego powinien ubrać się elegancko. W ten sposób pokaże swojej pociesze uroczystość wydarzenia, a zarazem okaże mu swoje wsparcie. W przypadku stroju na taką okazję nie należy przesadzać z dodatkami: panowie powinni ubrać klasyczną koszulę i ciemne jeansy, zaś panie, podobnie jak ich córki, sukienkę lub spódnicę zestawioną z elegancką bluzką. W przypadku ubrania dla dorosłych również należy pamiętać o połączeniu elegancji z wygodą, aby kilka godzin spędzonych na rozpoczęciu roku szkolnego minęło bez większych komplikacji. Dzięki zastosowaniu się do tych porad można uniknąć wielu błędów i dobrze ubrać się na tę wyjątkową okazję.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też