Usuwanie cellulitu – najlepsze zabiegi na cellulit

kinga

Cellulit  występuje u ok. 90% kobiet. Bezpośrednią przyczyną pojawienia się „pomarańczowej skórki” jest problem dermatologiczny, dotykający tkanki podskórnej. Objawia się miejscowym odkładaniem się tłuszczu, nadmiarem wody i toksyn, a także niewydolnością krążenia. Na szczęście istnieją zabiegi medycyny estetycznej, które umożliwiają skuteczną walkę z cellulitem. Poznaj je, czytając poniższy artykuł!

Endermologia LPG Alliance

W Klinice Novoderm w Łodzi usuwanie cellulitu można przeprowadzić na różne sposoby. Jednym z nich jest wyjątkowo skuteczna endermologia LPG Alliance. Zabieg przeprowadza się z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu medycznego, który jest ceniony przez specjalistów na całym świecie.

Efekty możliwe do osiągnięcia metodą endermologii LPG Alliance to:

 • wygładzenie i ujędrnienie skóry,
 • poprawa ukrwienia tkanek,
 • ujednolicenie kolorytu skóry,
 • redukcja cellulitu,
 • wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki,
 • pobudzenie organizmu do wzmożonej produkcji naturalnego kolagenu i kwasu hialuronowego.

Endermologia jest zabiegiem nieinwazyjnym. W czasie trwania procedury pacjent ma na sobie specjalny kostium, który chroni skórę przed podrażnieniami. Dzięki temu terapia jest bezbolesna i komfortowa pod względem termicznym.

Specjalista wykonujący zabieg przesuwa po skórze pacjenta głowicę specjalistycznego urządzenia. Jest ona wyposażona w dwie ruchome rolki i komorę ssącą, których działanie ma na celu dogłębny masaż tkanek. Efektem jest pobudzenie organizmu do wszczęcia procesów regeneracyjnych.

Czas zabiegu wynosi ok. 45 minut. Pierwsze efekty można obserwować już po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej. Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów zaleca się przeprowadzenie 10-12 sesji w kilkudniowych odstępach czasowych. Zabiegi przypominające powinny odbywać się co 4-8 tygodni.

Kriolipoliza CoolDerm 360 Alpha

Kriolipoliza to inny skuteczny zabieg na cellulit, który umożliwia również redukcję nadmiarowej tkanki tłuszczowej. W Klinice Novoderm w Łodzi tę procedurę przeprowadza się przy użyciu innowacyjnego urządzenia CoolDerm 360 Alpha. Działa ono w technologii chłodzenia przestrzennego (360 stopni), dzięki czemu daje znacznie lepsze rezultaty niż tradycyjne chłodzenie dwustronne.

Zobacz też:  Jak zrobić wianek z kwiatów?

Efekty, jakie można osiągnąć przy pomocy kriolipolizy, to m.in.:

 • redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej,
 • wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki,
 • ujędrnienie i uelastycznienie skóry,
 • wygładzenie skóry, usunięcie cellulitu.

Zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji. Jest również bezpieczny i całkowicie bezbolesny. W trakcie procedury fałdy skórne pacjenta (na wybranym obszarze ciała) są próżniowo zasysane do specjalistycznego aplikatora. Następnie zostają poddane kontrolowanemu schładzaniu, które ma na celu uszkodzenie komórek tłuszczowych. Pobudza to organizm do zmetabolizowania niechcianych tkanek.

Czas trwania zabiegu wynosi 40-60 minut. Efekty uwidaczniają się stopniowo w ciągu 4-12 tygodni od wizyty w gabinecie medycyny estetycznej.

Elektrostymulacja Sculpting Pro

Elektrostymulacja należy do zabiegów medycyny estetycznej o podwójnym działaniu. Nie tylko wyszczupla, lecz także modeluje sylwetkę, zapewniając rezultaty porównywalne do efektów wykonania 20.000 przysiadów lub brzuszków!

Efekty zabiegu to:

 • redukcja tkanki tłuszczowej o ok. 16%,
 • przyrost masy mięśniowej o ok. 19%,
 • ujędrnienie i uelastycznienie skóry,
 • poprawa ukrwienia tkanek,
 • usunięcie cellulitu. 

W Klinice Novoderm w Łodzi (https://novoderm.pl/kontakt/)  zabieg elektrostymulacji jest przeprowadzany za pomocą innowacyjnego urządzenia Sculpting Pro. Jego głowica zostaje umieszczona na ciele pacjenta, a następnie uruchomiona. Urządzenie emituje fale elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości. Oddziałują na tkanki, wywołując skurcze mięśni podobne do tych, które odczuwa się podczas intensywnego treningu na siłowni.

Czas trwania zabiegu wynosi 30-45 minut. Efekty uwidaczniają się stopniowo w ciągu 2-4 tygodni od wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów zaleca się wykonanie serii złożonej z co najmniej 4 zabiegów w tygodniowych odstępach.Zobacz także:
Zobacz też:  JoLash - skuteczny i bezpieczny sposób na piękne rzęsy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też