Jak ubrać dziecko na spacer latem

Jak ubrać dziecko na spacer latem

Odpowiedni ubiór dziecka latem także jest ważny. To ciepła pora roku, która nie wymaga wielu warstw. Warto jednak wiedzieć, jak ubrać niemowlaka tak, by nie doprowadzić do przegrzania lub poparzeń. Ważny jest komfort dziecka, wygoda i zdrowie.

Na co należy zwrócić uwagę?

Lato daje nam większą swobodę w ubieraniu dziecka. Może bowiem nosić to samo i w domu, i na zewnątrz. Jeżeli jest naprawdę gorąco, wystarczy założyć maluchowi jedynie jedną warstwę ubrań. Gdy robi się chłodniej, warto postawić na lekki kocyk lub sweterek. Podczas snu dziecka także trzeba zapewnić mu jakieś okrycie. Wystarczy pieluszka tetrowa w bardzo gorące dni lub kocyk w nieco chłodniejsze.

Jakie ubranka dla dziecka są odpowiednie na lato?

Jak zawsze na początek sprawdzamy materiał. Powinien być naturalny i przewiewny, a do tego delikatny i komfortowy dla ciała dziecka. Najlepiej sprawdza się bawełna. W przypadku syntetycznych ubrań dochodzi do większej możliwości przegrzania lub odparzenia. Poza kwestią materiału istotny jest rozmiar ubrania. Nie może być za ciasne, ponieważ może dojść do przegrzania, odparzeń czy potówek. Zbyt luźne są jednocześnie niewygodne dla dziecka, nie dają komfortu termiczne, często się zaginają i fałdują. A co do koloru, warto stawiać na jasne, w których jest chłodniej.

Jak przygotować letnią wyprawkę dla dziecka?

Przygotowują wyprawkę dla malucha, trzeba wiedzieć, jak ubrać tygodniowe, a jak miesiączne dziecko latem. Ubranko nie jest jedyną rzeczą, o której powinniśmy pamiętać. Dodatkowo mogą się przydać: kosmetyki ochronne i pielęgnujące, parasolka ochronna, kocyk, lekka pościel.

Do tego pamiętajmy o takich rzeczach jak:

Co założyć dziecku na spacer latem?

Ogólnie rzecz biorąc, ubieranie noworodka i starszego dziecka wygląda podobnie. Zawsze sięgamy po przewiewne ubranka z naturalnych materiałów. Gdy jest bardzo gorąco, wystarczy jedna warstwa – body lub rampers. Kiedy dziecko zaśnie podczas spaceru, można je okryć kocykiem lub pieluszką. Warto zawsze mieć przy sobie dodatkową warstwę ubrań, gdy się znacznie ochłodziło, by móc ubrać dodatkowo dziecko.

Warto też dbać o to, by ubranko było łatwe do rozpięcia w celu zmiany pieluszki.

Na spacerze nie powinniśmy zapominać także o czapeczce. Już od dnia narodzin warto dawać maluchowi czapeczkę, która uchroni go przed wychłodzeniem szczególnie podczas snu. Gdy dziecko siedzi w wózku lub leży w gondoli i jest osłonięte przed słońcem, nie ma konieczności zakładania czapeczki. Jedynie w przypadku, gdy głowa malucha jest wystawiona na działanie silnego słońca. Dzięki temu dodatkowo chroni naszego malca i dbamy o jego zdrowie.

Dbaj o odpowiednią ochronę przed słońcem

Latem trzeba zwracać uwagę na wiele czynników. Przede wszystkim zawsze musimy odpowiednio ubrać dziecko w stosunku do panującej pogody, by nie doszło ani do przegrzania, ani do wyziębienia. Najlepiej też unikać spacerów, gdy jest największe nasłonecznienie, czyli w okolicach 11-15.

Jeśli słońce dosyć mocno świeci, warto zadbać o cienką czapeczkę dla malucha. Dodatkowo ważne są lekkie, przewiewne ubranka i unikanie metalowych elementów, które łatwo się nagrzewają, a potem parzą dziecko.

Dodatkowo możemy skorzystać z parasolki ochronnej lub rozłożenia gondoli, dzięki czemu dziecko będzie dodatkowo osłonięte przed słońcem.

Podczas spacerów warto korzystać także korzystać z kosmetyków ochronnych i z filtrami. Tuż przed wyjściem można posmarować malucha, ale także i siebie.

W przypadku dzieci poniżej 6 miesiąca życia, ważne jest to, by chronić je przed zbytnią ekspozycją na silnym słońcu. Najlepiej w ogóle tego unikać. Nie oznacza to jednak rezygnację ze wspólnych spacerów. Trzeba być po prostu ostrożniejszym.Zobacz także:
Exit mobile version