Jak sie ubrac na koncert

Avatar
Jak sie ubrac na koncert

Życie bez muzyki dla wielu jest życiem bez smaku – stąd popularność koncertów. Nie można zaprzeczyć, że tego typu wydarzenia przynoszą wiele radości, trzeba jednak mieć na uwadze także to, że takie wyjścia mogą wiązać się z wyzwaniem – co na siebie włożyć? Oto kilka porad i propozycji, jak się ubrać na koncert, by muzyka mogła tylko cieszyć. 

Jak się ubrać na koncert – ogólne zasady

Przede wszystkim warto zawrócić uwagę na miejsce koncertu i popatrzeć przez ten pryzmat na własny komfort. Jeżeli koncert odbywa się w budynku, możemy ubrać się lżej, jeśli jednak impreza ma z kolei miejsce na dworze, kluczowym będzie sprawdzenie prognozy pogody, by zabawy nie popsuł fakt, że po prostu będziemy marznąć. Należy wziąć pod uwagę, że czasami konkretna muzyka wiąże się z jakąś subkulturą, a idąc na koncert możemy zaczerpnąć z danej estetyki. Trzeba również przemyśleć, czy podczas koncertu dopuszczona będzie aktywność publiki. Jeżeli będziemy skakać, tańczyć czy klaskać, przyda się wygodne ubranie, przy czym należy tu postawić przede wszystkim na komfortowe w użytkowaniu buty. Na koncert wybieramy raczej ubrania już zakładane i przetestowane – nie ma nic gorszego na koncercie, niż tkwienie np. w zbyt ciasnym ubraniu, bo wcześniej nie przetestowaliśmy spodni rurek, które okazały się zbyt ciasne. To, jak się ubrać na koncert zależy także od tego, jak promuje się dany zespół i wokalista – idąc na koncert można przecież pokusić się o merch, by okazać wsparcie wybranemu wokaliście i kapeli. Stylizacje dobieramy również do rodzaju granej muzyki – przykłady poniżej! 

Zobacz też:  Jak ubrać się na rozmowę o pracę

Jak się ubrać na koncert – stylizacje dla mężczyzn

Koncerty warto podzielić na te, które stawiają na wygodę – hip-hopowy, rockowy itd., oraz bardziej formalne – np. jazz, muzyka klasyczna. Decydując się na wygodę wybieramy ubrania w których można skakać i tańczyć. W tym przypadku sprawdzą się również zabudowane buty o grubszej podeszwie, tak, by po prostu nie zostać zdeptanym. Należy uważać, by nie ubrać się zbyt elegancko. Ciuchy, jakie wybieramy na takie – swobodne – wydarzenie powinny spełniać takie określenia jak “luźne”, “nonszalanckie” i “niezobowiązujące”. Sprawdzi się np. zestaw w postaci: czarne spodnie, t-shirt i kurtka bomberka, bo tego typu koncerty często odbywają się w plenerze. Wybierając się na koncerty w klubach z kolei, które cieszą się luźną atmosferą, warto postawić na prostotę w postaci koszulki polo w połączeniu z jeansami, lub koszulę z długim rękawem, jeżeli chcemy jednak wnieść do stroju nieco elegancji. Inaczej wygląda sytuacja, jeżeli wybieramy się na koncert muzyki poważnej, czy jazzu. Wówczas, to, jak się ubrać na koncert, wybieramy mając na uwadze najbardziej zobowiązujący charakter takiego eventu. Sprawdzi się połączenie eleganckich spodni z koszulą i marynarką w stonowanych wzorach i kolorach – dodaje Jakub Zając z serwisu OtoBilety.pl.

Jak się ubrać na koncert – stylizacje dla kobiet 

W przypadku pań wybierających się na koncert rockowy także warto postawić na wygodę i wybrać raczej bluzę lub t-shirt, w połączniu z mocnymi butami (lub trampkami), niż koronkową sukienkę i szpilki. Stylizacja nie powinna ograniczać ruchów, a ubranie wybieramy tak, by było lekkie, praktyczne i proste. Poleca się także postawić na jeansy (np. podarte lub z naszywkami). Doskonałym dodatkiem nadającym stylizacji swobodnego sznytu będzie kurtka ramoneska. Na niezobowiązujące koncerty nie warto brać dużej torby – sprawdzi się mała torba z łańcuszkiem, przewieszona przez ramię. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jak się ubrać na koncert w klubie, będąc rozdartymi między swobodą elegancją można postawić na bezpieczny balans, wybierając elegancki element stroju i przełamując go elementem o zupełnie innym charakterze – na muzyczne wydarzenie w klubie można udać się w eleganckiej bluzce, której formalność przełamiemy np. skórzanymi spodniami. Elegancki koncert wymaga z kolei wyjściowej sukienki i szpilek lub marynarki do eleganckich spodni. Dobrym wyborem w tym wypadku będą szpilki. Wybieramy stonowane wzory i kolory, pamiętając, że stonowany musi być całokształt wybranego looku, włącznie z makijażem i biżuterią. 

Zobacz też:  Jak się ubrać do teatru

Tworząc zestawienia na koncerty, pamiętamy, że oprócz naszej kreatywności i fantazji w komponowaniu strojów, ważne jest także oddanie szacunku występującym muzykom – stylizacja skomponowana według tych dwóch zasad nie może być nietrafiona! Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też