Jaki garnitur na ślub cywilny

Avatar
Jaki garnitur na ślub cywilny

Ślub cywilny, obecnie często jedyna opcja jaką wybiera młoda para, wnosi różnorodność tak do firm zajmujących się ślubami, jak i do życia młodej pary oraz zaproszonych gości. Ślub tego typu może odbyć się klasycznie w urzędzie, ale także w plenerach, których ilość może przyprawiać o zawrót głowy. Jednak to, jaki garnitur ślubny wybierzemy podlega kilku modowym zasadom, które pozwolą odnaleźć się w każdej ślubnej sytuacji. Oto one. 

Prezentowany materiał jest efektem współpracy z gofashion.pl

Jaki garnitur na ślub cywilny – pan młody

Ubranie dla pana młodego określa się kilkoma przymiotnikami, takimi jak “eleganckie”, “z klasą” i “stylowe”. Jak spełnić te wysokie wymagania? Klasycznym wyborem dla pana młodego jest garnitur granatowy, który przełamuje typową czerń, kojarzącą się ze ślubem kościelnym (a pary często chcą podczas ślubu cywilnego przełamać panujący w trakcie przysięgi złożonej przed ołtarzem przepych). Dobrze sprawdzi się także ubranie w różnych odcieniach szarości. Pamiętajmy, że do garnituru należy dopasować koszulę, która to w każdej z wymienionych tu opcji, jest zawsze śnieżnobiała. Podobnie, do garnituru dobieramy kolorystycznie krawat. Poleca się garnitury o prostym kroju, bez dodatkowych zdobień. Wyjątkowość stroju zapewni właśnie wspomniany tu umiejętny wybór dodatków i koszuli, a nie zdobienia na samym garniturze. Jedynym ozdobnikiem, na jaki warto sobie pozwolić, decydując, jaki garnitur na ślubny cywilny wybierzemy, jest bukiecik w butonierce (ale nie przypinany agrafką do klapy marynarki!). Ekstrawagancję co do ubioru może wprowadzić także kolorowa mucha lub kamizelka, która kontrastuje z garniturem. Zasadą, która tyczy się tak gości, jak i pana młodego, jest dopasowanie garnituru do sylwetki, tak, by idealnie leżał. Tej zasady, ze wszystkich tu wymienionych, nie wolno pominąć. Pamiętajmy, że spodnie nie powinny się zbytnio marszczyć w okolicach butów, a dobrze dobrana marynarka sięga za pośladki, odsłaniając 1 do 1,5 cm mankietu koszuli. Zwróćmy także uwagę na wybierany materiał – najlepiej wybrać garnitur z wełny lub wełny z domieszką poliestru.

Zobacz też:  Garnitury na miarę dla firm — dlaczego warto postawić na jakość w ubiorze pracownika?

Jaki garnitur na ślub cywilny – gość 

Pan młody poniekąd skazany jest na klasykę, a jaki garnitur mogą wybrać goście młodej pary? W tym wypadku także warto nie przesadzać z ekstrawagancją, by oddać szacunek pobierającej się parze. Zasadą, którą trzeba stosować, decydując jaki garnitur na ślub cywilny wybierze gość, jest założenie, że goście nie mogą wyglądać bardziej formalnie niż pan młody. Należy więc znaleźć zdrowy balans pomiędzy formalnością a odrobiną luzu i nonszalancji. Stylizacja nabierze takich właściwości na przykład wówczas, kiedy do garnituru w klasycznych kolorach (jak wyżej) dobierzemy koszulę w drobny wzorek, lub dodatki, które także wyróżniać się będą wzorem i kolorem. Nie poleca się jednak zakładać do garnituru koszuli z krótkim rękawem – warto wybrać koszulę z długim rękawem i rękawy po prostu podwinąć. Będzie to rozwiązanie tak samo komfortowe, jak założenie koszuli o krótkich rękawach, a jednocześnie bardziej eleganckie. Gość musi także pamiętać o założeniu marynarki, zwłaszcza wówczas, gdy podczas ślubu dzieją się kluczowe dla pary młodej wydarzenia, uwieczniane przez fotografa (przysięga, pierwszy taniec party młodej, zdjęcia pozowane) – w mniej formalnych momentach marynarkę można zdjąć (zwłaszcza w części przeznaczonej na zabawę), nie warto jednak pojawiać się bez tego elementu ubioru. Warto pamiętać także o zasadzie, że im mniej formalny jest ślub – para młoda może przecież zażyczyć sobie ceremonii na plaży – tym jaśniejszy jest odcień garnituru, który można wybrać. 

W skrócie, wybierając garnitur na ślub, warto pamiętać o jego kroju, tak, by był wygodny do noszenia, kolorze i doborze dodatków, oraz kilku zasadach, co do zachowania w towarzystwie, które pozwalają wybrać, tak gościom, jak i panu młodemu, wspomnianą stylizację: elegancką, z klasą i stylową. Jeśli przy doborze garnituru weźmiemy pod uwagę wszystkie te aspekty, stylizacja i uroczystość nie mogą się nie udać! 

Zobacz też:  Jakie buty do granatowego garnituru? Stwórz wyjątkowy zestaw!


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też