Jak ubrać się do sądu?

Jak ubrać się do sądu? Odpowiednie stylizacje do sądu dla pań! Propozycje stylizacji do sądu dla panów! Jaki dress code obowiązuje w sądzie? Jak skomponować stylizację do sądu?
Avatar
Jak ubrać się do sądu?

Wizyty w sądzie, bez względu na to w jakim charakterze z pewnością nie kojarzą się nam zbyt przyjemnie. Niemniej jednak warto zawsze zadbać o to, by kreacją którą wybierzemy na taką wizytę, powinna wykazywać należyty szacunek do instytucji jaką jest sąd. Tak więc jak ubrać się do sądu?

Jak ubrać się do sądu?- propozycje dla kobiet

Wizyty w sądzie- co już zostało wspomniane- z pewnością nie należą do najprzyjemniejszych. Nie kojarzy się on zbyt dobrze bez względu w jakim charakterze się w tym sądzie stawiamy. Niemniej jednak, bez względu na to, czy w której sprawie jesteśmy oskarżonymi, świadkami lub oskarżycielami, trzeba zadbać o odpowiednią stylizację. W sądzie obowiązuje bowiem odpowiedni dress code, którym nie tylko podkreślimy sam szacunek do sędziego, ale również wyrazimy szacunek do samej instytucji. Co więcej, dress code będzie też obowiązywał nie zależnie od tego w sądzie której instancji się stawiamy. Tak więc jaką stylizację do sądu powinny skomponować panie? Otóż:

 • sukienka- jeśli panie chcą na swoją kreację do sądu wybrać sukienkę, wówczas muszą być niezwykle ostrożne. Jej długość powinna być nie krótsza niż za kolana. Krótsze sukienki są modelami zbyt wyzywającymi, które z pewnością nie okażą sądowi niezbędnego respektu i szacunku. Nie można także pod żadnym pozorem wybierać sukienek z dekoltem, falbanami, cekinami, a także innymi zdobieniami. Panie powinny stawiać na klasykę gatunku czyli eleganckie spódnice ołówkowe najlepiej w szarym lub czarnym kolorze. Z sukienek w koktajlowych kolorach również o wiele lepiej będzie zrezygnować.
 • spódnica- w przypadku spódnic obowiązują dokładnie takie same zasady co do sukienek pod względem długości oraz kolorystyki. Powinna być to spódnica ołówkowa, niezbyt wyzywająca i bez żadnych dodatkowych rozcięć.
 • spodnie- spodnie są jak najbardziej dopuszczalne w sądzie, jednak warto stawiać na modele niezwykle eleganckie, a jeśli już koniecznie panie chcą założyć jeansy, to nie mogą one być ozdobione żadnymi dziurami, łańcuchami oraz przetarciami.
 • koszula- co do wyboru góry kreacji, to panuje tu dość spora dowolność. Najlepiej oczywiście by komponowała się ona dobrze wraz ze spódnicą lub spodniami. Warto wystrzegać się zbyt głębokich dekoltów czy rozcięć na plecach. Nie można również pozwolić sobie na koszule z prześwitujących i cienkich materiałów, które uwidocznią naszą bieliznę.
 • buty- buty powinny mieć zakryte palce i pięty i z pewnością nie powinny to być modele sportowe. Dopuszczalne są zarówno buty na płaskim jak i na wysokim obcasie, jednak nie warto stawiać na modele w żywych i niezwykle dynamicznych kolorach. Są one uważane za zbyt ekstrawaganckie podczas wizyty w sądzie
 • dodatki- dopuszczalne jest dobranie do stylizacji torebki, najlepiej w stonowanym kolorze, a także wykorzystanie subtelnej biżuterii, jednak z pewnością nie ma ona za zadanie przyciągać uwagi, a jedynie dodać całej stylizacji nieco bardziej klasycznego i eleganckiego wydźwięku.
Zobacz też:  Jak ubrać się na obronę?

Jak ubrać się do sądu?- propozycje dla panów

Panowie na wizytę w sądzie również powinni być odpowiednio przygotowani. Ich stylizacja powinna składać się z:

 • eleganckich butów- nie dopuszczalne są sportowe adidasy, a także sandały z odkrytymi piętami i palcami.
 • spodnie- panowie mogą śmiało stawiać zarówno na jeansy jak i na eleganckie spodnie materiałowe. Nie muszą oni jednak na siłę zakładać spodni od garnituru.
 • koszula lub koszulka- panowie również mogą postawić na gładkie koszulki, zamiast koszuli, jednak to właśnie koszula jest o wiele bardziej elegancka. Najlepiej wybrać modele w białym, czarnym lub błękitnym oraz granatowym kolorze.
 • marynarka- jest elementem nieobowiązkowym, jednak może stanowić świetne uzupełnienie stylizacji.
 • dodatki- krawat czy muszka również nie są obowiązkowe, a ich założenie zależy tylko i wyłącznie od woli panów.


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też