Jak prawidłowo wybrać buty ortopedyczne dla dziecka?

Jak prawidłowo wybrać buty ortopedyczne dla dziecka?

Buty ortopedyczne dla dziecka to niekiedy jedyne wyjście, aby uchronić dziecko przed postępującą wadą stóp. Sprawdź, czym kierować się przy zakupie obuwia ortopedycznego. 

Obuwie ortopedyczne ma za zadanie chronić stopy dziecka przed powstaniem wad, np. koślawości lub płaskostopia. Jednak źle dobrane mogą wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Dowiedz się, o czym należy pamiętać, wybierając buty ortopedyczne dla dziecka.

Buty ortopedyczne dla dziecka – kiedy warto je kupić?

Pamiętaj, że buty ortopedyczne dla dzieci powinien zalecić lekarz. Jeżeli specjalista stwierdzi, że dziecko ma wady stóp, wtedy zakup takiego obuwia będzie niezbędny. Na szczęście wczesne rozpoznania wad pozwala je skorygować. Dobrze dobrane buty ortopedyczne mogą być, obok ćwiczeń korekcyjnych, istotnym elementem leczenia.

Jeżeli zauważysz u swojego dziecka następujące objawy, nie zwlekaj z wizytą u ortopedy:

Jeżeli zauważyłeś któryś z objawów u swojego dziecka, zapoznaj się z ofertą producentów, którzy mają w swojej ofercie polskie buty dla dzieci. Dlaczego akurat proponujemy zakup od rodzimych producentów? Są one bez wątpienia synonimem wysokiej jakości, której nie uświadczysz w tzw. sieciówkach. Dla producentów polskich butów dla dzieci liczy się także wygoda noszenia oraz zdrowie dziecięcych stóp, mają na uwadze, że stopa dziecka rośnie aż do ukończenia przez nie 15. roku życia. 

Czym są buty ortopedyczne?

Buty ortopedyczne to specjalnie zaprojektowane obuwie, które ma na celu łagodzić wiele problemów ze stopami, m.in. chondrokalcynozę i płaskostopie. Coraz częściej zdarza się, że u dzieci wykrywane są wady chodu, co z kolei przekłada się na zainteresowanie rodziców obuwiem ortopedycznym. Niektórym rodzicom może się wydawać, że tego rodzaju buty są nieładne i dziecko nie będzie chciało ich zakładać. Nic bardziej mylnego. Producenci obuwia ortopedycznego zadbali o to, aby buty były nie tylko zdrowe dla stóp, ale także miały ciekawy design.

Buty ortopedyczne mogą być przystosowane do konkretnego schorzenia

Ich celem jest odciążenie tych obszarów, które zaostrzają wadę. Ich działanie polega na tym, aby nie tylko złagodzić ból lub dyskomfort odczuwany podczas chodzenia, ale także dążą do wyeliminowania wady. 

Co powinny mieć dobre buty ortopedyczne?

Ważnym elementem, na który każdy rodzic powinien zwrócić uwagę, jest stabilność nogi w obuwiu ortopedycznym, sztywny zapiętek, elastyczne spody oraz miejsce na wkładkę ortopedyczną. Bardzo ważnym elementem każdego obuwia korekcyjnego jest także obcas Thomasa. Dzięki niemu podeszwa ukształtowana jest w taki sposób, że strefy wzrostowe nóg obciążone są w zupełnie inny sposób, niż jak to ma miejsce w przypadku zwykłego obuwia. Dzięki obcasowi Thomasa pięta jest odrobinę wyżej niż palce, co minimalizuje ryzyko pogłębienia się wad.

Rodzaje wkładek do butów

Możemy je podzielić na kilka typów:

Wiesz już, jak wybrać buty ortopedyczne dla dziecka. Pamiętaj, że to najlepsze wsparcie dla będących w fazie wzrostu stóp twojej pociechy. Producenci polskich butów dla dzieci mają w swojej ofercie także buty profilaktyczne. Stosowanie takiego obuwia może zapobiec powstawaniu wad kończyn dolnych, takich jak koślawość kolan czy szpotawość stóp. Dobrze jest zatem wiedzieć o tego typu butach jak najwięcej, zanim zdecydujesz się na wybór konkretnego modeli i marki.Zobacz także:
Exit mobile version