Jak ubrać dziecko na spacer zimą

Jak ubrać dziecko na spacer zimą

Czas zimowy, to okres chłodnej, niesprzyjającej pogody. Udając się na spacer z dzieckiem należy uwzględnić kilka charakterystycznych czynników, które pozwolą na odpowiednie dopasowanie ubrania dla dziecka. Jak wiadomo ważna jest tu pora spaceru, jak i również warunki jakie panują na zewnątrz. Kierując się troską dziecka, istotna jest dbałość o pare istotnych czynników. Przede wszystkim, należy odpowiednio dopasować ubrania do panującej temperatury, gdyż może łatwo dojść do przegrzania lub wychłodzenia. Związane jest to z mechanizmem odpowiedzialnym za termoregulację. Należy zwrócić również uwagę na możliwość ewentualnych opadów i obecności wiatru.

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu natalisklep.pl

Jak ubierać dziecko na zimowy spacery

   Wskazówki dotyczące ubioru dziecka w zależności od temperatury powietrza:

a) 10 – 15 0 C : Zalecane jest ubranie w body z długim, zakrywającym ręce rękawem. Wskazane są długie spodnie ze skarpetkami oraz kurtka o cienkiej warstwie. Dodatkowo cienka czapeczka lub opaska zakrywająca uszy.

b) 5 – 10 0 C : Zalecane jest ubranie w body z długim, zakrywającym ręce rękawem oraz bluza z kapturem oraz kurtka. Dodatkowo można użyć lekkiej kamizelki warstwowej. Konieczne długie spodnie, skarpetki oraz czapka. Warto również przy tej temperaturze założyć rękawiczki. Ponadto warto zaopatrzyć się kocyk.

c) 0 – 5 0 C : Zalecane jest ubranie w body z długim, zakrywającym ręce rękawem, sweterek oraz ciepła kurtka lub kombinezon. Konieczne są rękawiczki oraz czapka, długie cieplejsze spodnie i skarpetki. Ponadto przyda się też kocyk i ewentualnie szalik.

d) -10 0 – 00 C : Zalecany sweterek, body z dłuższym rękawem oraz ciepła zimowa kurtka. Warto włożyć grubsze spodnie i skarpetki, bądź też kombinezon. Konieczne są rękawiczki oraz ciepła czapka. Kocyk i szalik również są tu zalecane.

Zobacz też:  Jak ubrać dziecko na spacer jesienią

    Inne istotne wskazówki dotyczące ubierania dziecka na zimowy spacer:

a) Na spodzie materacu w wózku możemy umieścić dodatkowy koc, pozwalający na zapobieganiu podwiewania. Trzeba mieć na uwadze fakt, że małe dziecko szybciej marznie, gdyż nie ma wystarczającej tłuszczowej warstwy pod skórą, chroniącą przed wychłodzeniem.

b) Nie należy zasłaniać nosa i ust dziecka kocykiem, gdyż może to uniemożliwić oddychanie. Ponadto, gdy pod warstwą materiału gromadzi się para z wydychanego przez dziecko powietrza, skóra szybciej przemarza.

c) Pokrywa w wózku przeznaczona jest na niekorzystne warunki, jakimi są deszcz i śnieg. W innych przypadkach nie zalecane jest używanie pokrywy, ze względu na korzystniejszy dostęp do powietrza przez dziecko.

d) W przypadku, gdy świeci słońce korzystne jest zasłonienie twarzy małego dziecka, gdyż należy zapobiegać bezpośredniemu, nadmiernemu działaniu promieni słonecznych.

e) Zalecane jest przed wyjściem na spacer posmarowanie buzi dziecka tłustym kremem.

f) Ponadto nie należy wybierać się na długie spacery w mroźne dni, gdyż może to skutkować przeziębieniu.

    Skąd wiedzieć czy dziecko jest dobrze ubrane?

Aby upewnić się, że dziecko jest dobrze ubrane można sprawdzić temperaturę na karku. Jeżeli maluch nie jest przepocony, ani też nie przemarznięty może to oznaczać odpowiednie dobranie ubrania. Nie ma uniwersalnego, wybranego sposobu, gdyż odpowiednio dobrane ubranie to kwestia wielu czynników, zarówno indywidualnych, jak i tych związanych z temperaturą. Uwzględniając aktywność dziecka, można dopasować właściwe i odpowiednie ubranka. Metodą prób i błędów można szybko nauczyć się wyżej wspomnianych zasad i bez kłopotu radzić sobie z doborem ciuchów. Udając się na spacer, warto wspomnieć o korzyściach. Przede wszystkim wspólny relaks oraz nabieranie odporności przez dziecko to główne zalety zimowych spacerów. Przekładają się na lepszy sen dla dziecka i pozwalają mu się wyciszyć. Zapewniając odpowiedni komfort cieplny przyczyniamy się do poprawy samopoczucia zarówno swojego, jak i dziecka. Spacery pozwalają również na przystosowanie do warunków panujących na zewnątrz i pomagają w lepszym dotlenieniu, co przekłada się na komfort w zasypianiu. Ponadto pozwalają na budowanie pozytywnych relacji.

Zobacz też:  Jaki pies dla dziecka będzie odpowiedni? Sprawdź najlepsze rasy psów dla dzieci!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też