Usuwanie rumienia – jaka metoda jest najskuteczniejsza?

kinga
usuwanie rumienia

Choć rumień na twarzy przypomina młodzieńczy rumieniec, to stanowi dużo większy problem estetyczny. Rumień, w przeciwieństwie do rumieńców, jest trwały i nie znika, kiedy emocje opadają. Ponieważ jego podłożem są uszkodzone naczynka włosowate, znajdujące się tuż pod skórą, można go usunąć przy pomocy laseroterapii. Na czym polega usuwanie rumienia laserem? Wyjaśniamy.

Czym jest rumień na twarzy?

Rumień w języku medycznym oznacza zaczerwienienie na skórze o wyraźnie zaznaczonych brzegach. Zaczerwienienie to może przybierać różne kształty i zajmować mniejszą lub większą powierzchnię skóry. Najczęściej występuje na twarzy (policzki, broda i nos). Czynniki sprzyjające powstawaniu rumienia na twarzy to m.in.:

  • niesprzyjające warunki atmosferyczne (działanie zbyt niskich lub zbyt wysokich temperatur),
  • narażenie na silne promieniowanie słoneczne,
  • urazy mechaniczne,
  • niektóre leki,
  • choroby skóry (np. trądzik różowaty),
  • alergie,
  • silne emocje lub wysiłek fizyczny,
  • nieprawidłowa dieta,
  • nadmierne spożywanie alkoholu.

Jakie są metody usuwania rumienia?

Aby usuwanie rumienia było skuteczne, powinno iść w parze z odpowiednim stylem życia – właściwą dietą i rezygnacją z używek. Jeżeli masz tendencje do zmian naczyniowych na skórze („pajączki”, rumień, zaczerwienienia), unikaj ostrych przypraw, ogranicz kawę i alkohol, chroń skórę przed nadmiernym działaniem promieniowania UV. Rumień w łagodniejszej formie można leczyć przy pomocy dostępnych w aptece maści, kremów lub innych środków farmakologicznych. W przypadku gdy zaczerwienienie nie znika po zastosowaniu łagodnych metod, należy skonsultować się z dermatologiem lub lekarzem medycyny estetycznej, który zaleci bardziej specjalistyczną terapię. Właściwe leczenie rumienia możliwe jest tylko po ustaleniu przyczyny jego wystąpienia. Za najskuteczniejszą metodę usuwania rumienia uznawana jest laseroterapia – pozwala na likwidację zaczerwienień utrzymujących się na skórze przez dłuższy czas.

Zobacz też:  Szczotki Olivia Garden - dlaczego nie może ich zabraknąć w Twoim salonie fryzjerskim?

Na czym polega laserowe usuwanie rumienia?

Laserowe usuwanie rumienia , jak zapewniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, jest skuteczną i bezpieczną metodą leczenia tego rodzaju dolegliwości. Służą do tego nieablacyjne lasery naczyniowe, np. Alma Harmony XL PRO Special Edition DYE-VL PRO. Laser nie uszkadza zewnętrznej struktury skóry, ale przenika przez nią i działa tam, gdzie znajduje się źródło zmian naczyniowych. Usuwanie rumienia laserem Cutera Excel V polega na skierowaniu wiązki światła o określonej długości fali na dany obszar. Dłuższe fale światła działają na głębsze naczynia krwionośne, podczas gdy krótsze koncentrują się na bardziej powierzchniowych naczyniach. Energia kumuluje się w uszkodzonym naczyniu krwionośnym i dochodzi do jego termicznego uszkodzenia. W następstwie tego zmiana zostaje usunięta z organizmu. Laser Alma Harmony wyposażony jest w specjalny aplikator, który chłodzi skórę podczas usuwania zmian naczyniowych i zapewnia wysoki komfort terapii. Po zabiegu możliwe jest zaczerwienienie i lekka opuchlizna, która mijają w ciągu 3 dni.

Rezultaty zamykania naczynek w Katowicach i usuwania rumienia pojawiają się natychmiast po zakończeniu terapii laserowej, która wymaga najczęściej wykonania serii trzech zabiegów. Według badań większość pacjentów zauważa 50-75% poprawę stanu skóry po trzech pierwszych zabiegach. Naczynia krwionośne stają się spłycone, a rumień mniej widoczny. W wielu przypadkach redukcja rumienia wynosi nawet 100%. Należy jednak pamiętać, że korzyści z leczenia laserem nie trwają przez całe życie. Mogą utrzymywać się przez 3-5 lat, wymagają wizyt kontrolnych i ewentualnych zabiegów przypominających.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach. 



Zobacz także:
Zobacz też:  Jaka pianka na windsurfing?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też