Chcesz samodzielnie rozjaśnić swoje włosy? Zobacz, jak możesz to zrobić!

kinga
rozjaśnianie włosów

Rozjaśnianie włosów jest bardzo popularnym zabiegiem, na który decydują się zarówno same blondynki, ale także brunetki, jak i szatynki. Musisz jednak wiedzieć, że jest dość skomplikowany. Sprawdź, jak rozjaśnić włosy w domu!

Alternatywą dla rozjaśniania włosów u fryzjera jest przeprowadzenie tego zabiegu w domowym zaciszu. I choć nie jest to wcale proste, to jednak powinnnaś sobie z tym poradzić. Koniecznie musisz pamiętać o tym, że ostateczny efekt jest zależny od wyjściowego koloru włosów, użytych kosmetyków, a także umiejętności. Przeczytaj, jak rozjaśnić naturalne włosy!

Czy farba rozjaśniająca to dobry wybór? 

Planując bezpieczne rozjaśnianie włosów w domu, musisz zaopatrzyć się w odpowiednią farbę rozjaśniającą. Powinna być ona bardzo dobrej jakości, ponieważ jedynie taki produkt umożliwi ci uzyskanie zadowalającego efektu. Wiedz także, że jest znacznie lepszym wyborem niż sam rozjaśniacz. Nie chodzi tutaj jedynie o to, że jej użycie jest prostsze i wygodniejsze, ale przede wszystkim jest bezpieczniejsza dla włosów. Poza tym rozjaśniacz działa dużo agresywniej, a jeśli nieodpowiednio go zastosujesz – może zniszczyć twoje kosmyki!

Jak korzystać z farby rozjaśniającej?

Stosowanie farby rozjaśniającej zwykle nie sprawia większych problemów. Musisz jednak pamiętać, aby zawsze stosować się do zaleceń producenta i trzymać ją przez odpowiedni czas na włosach. Jak rozjaśnić włosy w domu za pomocą takiego produktu? 

  1. Dokładnie wymieszaj utleniacz i farbę.
  2. Wprowadź w strukturę kosmyków sztuczne pigmenty. 
  3. Zadbaj o swoje włosy i nałóż na nie nawilżającą maskę (zwykle jest dołączona do farby).

Czy rozjaśnianie naturalnych włosów jest trudne?

Jeśli jesteś posiadaczką naturalnych włosów, które chętnie poddają się koloryzacji, to masz najlepszą sytuację. W takim przypadku możesz mieć praktycznie pewność, że uzyskasz taki efekt, jaki obiecuje producent kosmetyku do rozjaśniania. 

  • gdy chcesz rozjaśnić włosy blond, to dobrze sprawdzi się farba do włosów blond o 1–2 tony jaśniejsza niż twój odcień;
  • jeśli planujesz rozjaśnić włosy brązowe, postaw na farbę o 3–4 tony jaśniejszą;
  • w przypadku włosów czarnych nie zalecamy samodzielnych prób rozjaśniania włosów, ponieważ istnieje duże ryzyko powstania brzydkich plam i żółtych odcieni. 
Zobacz też:  Biustonosze białe Triumph – kluczem do komfortu i elegancji w każdej sytuacji

Włosy farbowane a rozjaśnianie

Zastanawiasz się, jak rozjaśnić włosy w domu, mając farbowane kosmyki? Musisz zatem wiedzieć, że jest to nieco trudniejsze zadanie, choć doświadczony fryzjer poradzi sobie z nim bez najmniejszego problemu. Pamiętaj przede wszystkim o tym, aby podczas rozjaśniania farbowanych włosów w domowym zaciszu nie nakładać farby od razu na całe włosy. Nałóż jej niedużą ilość na pojedyncze pasemka. W ten sposób będziesz mogła sprawdzić, jaki uzyskasz końcowy kolor, ale możesz zrobić także modne sombre hair. Bardzo ważną uwagą jest też to, że powinnaś sięgać po farby jednej marki. 

Czy istnieją naturalne rozjaśniacze?

Gdy nie chcesz sięgać po rozjaśniacz ani farbę rozjaśniającą, to możesz przetestować naturalne rozjaśniacze. Jednym z najpopularniejszych jest płukanka z rumianku, która umożliwia rozjaśnienie włosów nawet o kilka tonów. Skuteczna może okazać się także maseczka z miodu i cytryny, woda utleniona lub… jasne piwo! Musisz jednak wiedzieć, że rozjaśnianie włosów tymi metodami najlepiej sprawdza się jedynie u ciemnych blondynek i jasnych szatynek. 

Jak często trzeba farbować włosy, by cieszyć się pięknym kolorem?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ to zależy od kilku czynników. Jeśli twoje włosy rosną w ekspresowym tempie i szybko widoczny staje się odrost, to będziesz musiał częściej farbować włosy. Wpływ na to ma też stan włosów. Eksperci jednak informują, że najlepiej farbować włosy co 4–6 tygodni. Pamiętaj również, że farbę możesz nakładać jedynie na same odrosty, dzięki czemu kosmyki pozostaną w lepszej kondycji. 

Wiesz już, jak rozjaśnić włosy w domu. Jeśli planujesz w najbliższym czasie zmianę koloru włosów, to nie zapomnij, aby wybrać dobrej jakości farbę i przestrzegać wszystkich zaleceń producenta, a na pewno uda ci się uzyskać zadowalający efekt, natomiast kosmyki będą piękne, zdrowe i błyszczące!

Zobacz też:  Dlaczego każda kobieta powinna mieć seksowną bieliznę w swojej szafie?


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też