Domowe spa – stwórz doskonałe miejsce relaksu w zaciszu własnej łazienki!

kinga
domowe spa

Regularne praktykowanie domowego SPA korzystnie wpływa nie tylko na skórę, ale także na nastrój. Od czego zacząć jego przygotowanie? Poznaj najlepsze przepisy na domowe maski do twarzy!

Wizyty w SPA z prawdziwego zdarzenia – kto nie chciałby regularnie z nich korzystać? Okazuje się, że w łatwy sposób można stworzyć je w domowym zaciszu. Wystarczy kilka atrybutów, nieco kulinarnych produktów i można delektować się wyjątkowym relaksem. Oczywiście najbardziej korzysta na tym twoja uroda. Podążanie za potrzebami skóry to główne hasło przewodnie tego rytuału. Z naszym artykułem bez problemu odtworzysz go we własnym domu.

Domowe SPA – dlaczego warto go praktykować?

Zabiegi SPA mają na celu silne odprężenie, regenerację i odżywienie skóry. Przynoszą ukojenie dla skołatanych nerwów, uspokajają oddech. Pozwalają skupić się na chwili – jesteś tu i teraz. Dzięki nim rozwiane myśli można złożyć w jedną całość. Poszczególne rytuały pielęgnacyjne mają działać, jednak muszą być naprawdę przyjemne. Wykorzystuje się do nich naturalne produkty tj. kakao, miód, czekoladę, kawę czy pestki owoców. Oddziałują na wiele zmysłów jednocześnie. Warto je praktykować, aby móc odnaleźć nieco harmonii w zabieganym świecie. To wystarczający argument. 

Domowe SPA – przydatne rekwizyty

Jak zrobić domowe SPA z prawdziwego zdarzenia? Warto zaopatrzyć się w kilka gadżetów. Nie zrujnują twojego domowego budżetu, a są świetnym uzupełnieniem. Dodatkowo możesz je wykorzystać w innych sytuacjach. Są to przede wszystkim:

  • małe świeczki typu tealight;
  • olejki eteryczne;
  • kominki do aromaterapii;
  • ulubione świece zapachowe;
  • relaksująca muzyka;
  • odpowiednia temperatura w pomieszczeniu.
Zobacz też:  Chcesz samodzielnie rozjaśnić swoje włosy? Zobacz, jak możesz to zrobić!

Zapach – ważna rola w procesie relaksu

Organizując domowe SPA, nie można nie wspomnieć o ogromnej roli zapachu. O ile sztuczne świece zapachowe będą pełnić rolę tylko aromatyzacji powietrza, prawdziwe olejki eteryczne mają szersze spektrum działania. Warto mieć w domu kilka z nich i samemu tworzyć kompozycję. W SPA najczęściej stosuje się te cytrynowy, geraniowy, różany, goździkowy, cynamonowy, czy ylang-ylang. Każdy z nich oddziałuje na organizm w określony sposób, zatem koniecznie przeczytaj ulotkę, zanim napełnisz nim kominek do aromaterapii. Bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Domowy peeling do twarzy i ciała

Peeling to kosmetyk, który pobudza procesy regeneracyjne w skórze, wzmacnia mikrokrążenie, a przede wszystkim złuszcza martwy naskórek. Można go przygotować w bardzo łatwy sposób, a komponenty dopasować do stanu skóry. Jak go wykonać? Jednym z najpopularniejszych peelingów jest kawowy o doskonałym aromacie i działaniu. Wystarczy zmieszać ze sobą kilka łyżek kawy, cukier oraz odrobinę oliwy z oliwek. Do mieszanki można dodać szczyptę cynamonu lub kakao.

Peeling do twarzy – co do niego wykorzystać?

Twarz jest z reguły bardziej wymagająca i delikatna. Substancje w produktach domowych powinny być więc skrupulatnie przemyślane. Warto rozważyć m.in. miód o krystalicznej konsystencji. Jest bardzo silną substancją nawilżającą i odżywczą, a co ważne – łatwo go zmyć. Wystarczy wykonać kilkuminutowy masaż okrężnymi ruchami. Warunkiem stosowania ziarnistych peelingów do twarzy jest brak stanów zapalnych.

Maseczki do twarzy – zrób to sama!

Domowe maseczki do twarzy pozwalają na szybką regenerację i nawilżenie skóry. Wiele z nich świetnie sprawdzi się również w przypadku cery znacznie bardziej wymagającej np. z trądzikiem. Oto kilka najpopularniejszych mikstur, które bez problemu przyrządzisz. Są to:

  • odżywcza maska do cery suchej z banana, awokado i miodu;
  • oczyszczająca maseczka do skóry tłustej i trądzikowej na bazie mleka i drożdży z dodatkiem jednej kropli olejku herbacianego;
  • maseczka łagodząca podrażnienia z płatków owsianych.
Zobacz też:  Jak się ubrać na imprezę osiemnastkową? Strój i makijaż odpowiedni dla nastolatki 

Proporcje poszczególnych produktów nie muszą być jednoznaczne. Daj ich tyle, ile akurat posiadasz. Wyjątkiem jest olejek eteryczny z drzewa herbacianego. To jeden z nielicznych olejków, który można aplikować na skórę. Jego ilość musi być minimalna. Kluczem do sukcesu domowych masek jest ich konsystencja, która nie może spływać z twarzy. 

Nie odkładaj zaplanowanego domowego SPA na później. Poświęć przynajmniej dwa wieczory w miesiącu tylko dla siebie i twojej skóry.



Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też