Jaki garnitur na uroczystość weselną?

Jaki garnitur na uroczystość weselną? Jakie kolory garnituru na uroczystość weselną? Jak dobrać garnitur odpowiedni do męskiej sylwetki?
Avatar
Jaki garnitur na uroczystość weselną?

Uroczystość weselna jest prawdziwie wyjątkowa. Nie ma bowiem lepszej okazji do świętowania zaślubin dwojga, kochających się osób. Niemniej jednak wesele to również uroczystość, na której obowiązuje określony dress code, także dla panów. Jaki garnitur na uroczystość weselną?

Jaki garnitur na uroczystość weselną?-kolory

Klasyczna moda męska od wielu już lat rządzi się swoimi prawami. Co najważniejsze zasady tam panujące są prawdziwie ponadczasowe. Niemniej jednak są również niektóre okazje, takie jak chociażby wesele, które z koeli mają obowiązujący i dość restrykcyjny dress code. Nie da się ukryć, że nie tylko panie mogą mieć przysłowiowy “twardy orzech do zgryzienia”, w związku z wyborem odpowiedniej stylizacji. Okazuje się, że dla panów wybór odpowiedniego look’u na wesele również nie jest najprostszym zadaniem. Chociaż każdy może stwierdzić, że przecież wystarczy jedynie założyć garnitur, w rzeczywistości sprawa nie jest tak prosta. Garnitury charakteryzują się wieloma wyróżnikami, co może znacznie utrudniać ich wybór. Niemniej jednak, garnitur na wesele musi posiadać odpowiedni kolor. Tak więc jaki garnitur na uroczystość weselną wybrać w zakresie kolorystyki? Otóż panowie mogą pokusić się o:

  • garnitur w kolorze czarnym- można powiedzieć, że jest to swoista klasyka gatunku. Panowie wybierając więc garnitur w kolorze czarnym, z pewnością stawiają również na zestawienie uniwersalne oraz względnie bezpieczne. Dzięki garniturowi w tym kolorze będą oni wyglądać niezwykle elegancko oraz z klasą. 
  • garnitur w kolorze granatowym- granatowe garnitury również obecnie stają się jedynymi z bezpieczniejszych pomysłów na stylizację na uroczystość weselną. Dzięki nim panowie mogą prezentować się nie tylko elegancko, ale także delikatnie wyróżnić się z tłumu. Jest to również zestawienie względnie bezpieczne, jednak do granatowego garnituru trzeba dobrać odpowiednie dodatki jak np. białą koszulę, oraz krawat lub muszkę, również w kolorze, zbliżonym do koloru garnituru.
  • garnitur bordowy- garnitury bordowe wymagają od panów nieco więcej odwagi. Z pewnością sprawiają one, że mężczyzna będzie się dość mocno wyróżniał na tle innych. Garnitury bordowe są przeznaczone dla panów pewnych siebie, którzy nie boją się niewielkich eksperymentów. Warto zaznaczyć, że moda męska również podkreśla ten kolor garniturów, jako jeden z najgorętszych trendów nadchodzącego sezonu. Jeśli panowie się na niego zdecydują, warto postawić na modele, które wykonane zostały z matowych materiałów. Błyszczące tkaniny mają to do siebie, że nie tylko źle prezentują się w zetknięciu z lampą błyskową aparatu, ale również mają tendencję do gniecenia się i tworzenia się na ich powierzchni nieestetycznych załamań.
  • niebieskie garnitury- mowa tu o dość żywym i nasyconym niebieskim kolorze. Jest to bez wątpienia stylizacja na uroczystość weselną, która wymaga od panów sporej odwagi. Garnitur w tym kolorze po prostu trzeba umieć nosić. Sprawi on, że mężczyzna będzie skutecznie przyciągał wzrok i wyróżniał się z tłumu, a co za tym idzie powinien on posiadać sporą dawkę pewności siebie. Co więcej, jeśli panowie zdecydują się na niebieski garnitur, muszą być oni niezwykle ostrożni z dodatkami.
Zobacz też:  Jaki garnitur na ślub cywilny

Jaki garnitur na uroczystość weselną?- dopasowany do figury

Panowie, podobnie zresztą jak panie, mają różnorodne typy sylwetki. To właśnie od tego w dużej mierze będzie zależało, jaki garnitur powinien być dobrany. Jeśli więc chodzi o panów, z proporcjonalną sylwetką czyli szerokimi ramionami i wąskimi biodrami, to można śmiało powiedzieć, że w tym zakresie nie ma praktycznie żadnych ograniczeń.  Niemniej jednak, jeśli sylwetka nie charakteryzuje się idealnymi proporcjami, wówczas należy skorygować je odpowiednio dobranym garniturem. Panowie o wąskich ramionach, powinni unikać mocno dopasowanych garniturów i stawiać na nieco dłuższe modele.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też