Jaki garnitur na pogrzeb?

Jaki garnitur na pogrzeb? Klasyczna elegancja na okoliczność pogrzebu! Prostota i klasa! Propozycje garniturów na pogrzeb dla panów.
Avatar
Jaki garnitur na pogrzeb?

Pogrzeb jest niezwykle przykrą uroczystością, obarczoną dużą ilością bólu i ciężkiej atmosfery. W związku z tym, oczywistym jest fakt, że obowiązuje na takiej ceremonii również odpowiedni dress code, który wyrazi szacunek do obchodów. Tak więc jaki garnitur na pogrzeb?

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z hellofashion.pl

Jaki garnitur na pogrzeb?- stosowność i wyczucie

Pogrzeb to bez wątpienia jedna z tych okazji, na którą stylizację wybieramy niechętnie, a co więcej, niechętnie się na niego udajemy. Komponowanie odpowiednich części garderoby, na pogrzeb bliskiej nam osoby, z pewnością jest ostatnią rzeczą o jaką się martwimy i jaką się przejmujemy, jednak warto zrozumieć, że w tak poważnej i przykrej sytuacji, ubiór w dalszym ciągu odgrywa niebagatelną rolę. Garnitur odpowiednio dobrany do ceremonii pogrzebowej wyrazi prezencją nie tylko szacunek dla członków rodziny zmarłego, ale także swoisty hołd, który możemy oddać w jego pamięci. Warto więc pomimo bólu i żalu, kilka minut poświęcić na to, by na pogrzeb również wybrać odpowiedni garnitur. Większość stylistów zgodnie podkreśla, że garnitur na pogrzeb powinien być kwintesencją skromności, a jednocześnie i godności. Z pewnością ceremonia pogrzebowa nie jest miejscem i okazją do zakładania wyszukanych i designerskich stylizacji, a także na eksperymentowanie z różnymi dodatkami i męskimi akcesoriami. Kiedy więc panowie chcą adekwatnie prezentować się na uroczystości pogrzebowej powinno im przyświecać motto: prosta elegancja. Strój na pogrzeb z pewnością musi być utrzymany w tonacji smar lub co najmniej smart casual- wówczas mężczyźni mogą zrezygnować z założenia krawata, jednak muszą utrzymać wszystkie inne zasady, które obowiązują podczas komponowania stroju formalnego. Obowiązkowy więc jest garnitur wraz białą koszulą oraz odpowiednimi butami najlepiej derby lub oksfordy. Warto, aby każdy z panów doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że zbyt luźne ubranie utrzymane w stylu typowo casualowym na pogrzebie będzie po prostu nieeleganckie i z pewnością rzuci się w oczy, w negatywnym tego słowa znaczeniu. Zbyt niedbałe i luźne podejście do własnego wizerunku, szczególnie podczas ceremonii pogrzebowej nie tylko będzie rozpraszać innych żałobników, ale przede wszystkim będzie idealną okazją do plotek, odnośnie męskiej niedbałości i braku wyrażenia należytego szacunku.

Zobacz też:  Garnitury na miarę dla firm — dlaczego warto postawić na jakość w ubiorze pracownika?

Jaki garnitur na pogrzeb?

Wspomniane już zostało, że garnitur na pogrzeb musi być kwintesencją stosowności, a także wpisywać się w ramy swoistego dress codu, który w takim momencie obowiązuje. Powiedziane również zostało to, że panowie nie mogą zbyt lekko podejść do zaplanowania stylizacji na taką okazję, a styl smart będzie jednym z najlepszych rozwiązań i z pewnością będzie to odpowiedni styl na okoliczność ceremonii pogrzebowej. Garnitur, który sprawdzi się więc najlepiej, to typowa klasyka gatunku, czyli garnitur w kolorze czarnym z klasyczną jednorzędową marynarką z dwoma guzikami, co więcej może być on delikatnie ozdobiony prostymi klapami i szlicami, czyli rozcięciami z tyłu marynarki. Sprawdzi się dość dobrze również frak angielski, który zostanie skomponowany ze spodniami w kant, bez żadnych zakładek. Warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego garnitur zostanie wykonany. Otóż powinien być on maksymalnie gładki, a także bez żadnego połysku. Niestosowne jest również założenie garnituru przyozdobionego prążkami, kratą i innymi wzorami. Sprawdzą się one o wiele lepiej w momencie komponowania sytuacji casualowej, niż tej, która ma być stworzona na obchody ceremonii pogrzebowej. Okazuje się, że panowie mogą również śmiało postawić na smoking lub skomponowanie ciemnej marynarki razem z ciemnymi spodniami. Warto również rozważyć włożenie kamizelki o ile jest ona jednym z elementów garnituru. Jednak warto się zastanowić, czy jednak nie będzie to zbyt ekstrawaganckie rozwiązanie jeśli podczas tworzenia kompletnej stylizacji ma nam przyświecać prostota.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też