Jak dbać o zmywarkę?

Ze zmywarek korzysta coraz większa liczba Polaków. To urządzenia, które odciążają od żmudnego obowiązku mycia naczyń, a do tego pozwalają zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Jednak prawidłowa praca zmywarki zależy przede wszystkim od tego, jak o nią zadbasz – warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach, ponieważ w przeciwnym razie urządzenie może nieefektywnie usuwać zabrudzenia, a nawet ulec bardzo kosztownej awarii. 

Ze zmywarek korzysta coraz większa liczba Polaków. Ze zmywarek korzysta coraz większa liczba Polaków. To urządzenia, które odciążają od żmudnego obowiązku mycia naczyń, a do tego pozwalają zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Jednak prawidłowa praca zmywarki zależy przede wszystkim od tego, jak o nią zadbasz – warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach, ponieważ w przeciwnym razie urządzenie może nieefektywnie usuwać zabrudzenia, a nawet ulec bardzo kosztownej awarii.

Regularne czyszczenie to podstawa! 

Dbanie o zmywarkę polega przede wszystkim na jej regularnym czyszczeniu. Niestety, wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy i nie usuwa zanieczyszczeń regularnie. Tymczasem czyszczenie powinno odbywać się raz na 1–2 tygodnie – warto przede wszystkim zadbać o elementy metalowe oraz uszczelki. Raz na 2 miesiące warto natomiast umyć całą zmywarkę – w tym celu wewnątrz pustej zmywarki wystarczy umieścić specjalny środek do mycia albo sodę oczyszczoną i włączyć program zmywania z najwyższą temperaturą. Nie jest to skomplikowane, a pozwoli Ci przedłużyć żywotność zmywarki. 

Pamiętaj również o tym, by zwrócić uwagę na filtry, w których gromadzą się resztki jedzenia. Warto myć je osobno – najlepiej pod bieżącą wodą i przy użyciu płynu do mycia naczyń. 

Jeżeli chcesz zyskać pewność, że Twoja zmywarka jest czyszczona w sposób prawidłowy, postaw na urządzenie wyposażone w funkcję powiadamiania o konieczności przeprowadzenia konserwacji. W zmywarkach Electrolux zapewnia to sterowanie QuickSelect i współpraca z aplikacją My Electrolux Kitchen, dzięki której dodatkowo zyskasz wskazówki dotyczące konserwacji sprzętu. 

Sprawdź, jak powinno przebiegać czyszczenie zmywarki Electrolux i ciesz się jej niezawodnością przez długie lata. 

O czym jeszcze pamiętać? 

Oczywiście czyszczenie zmywarki to nie wszystko – jeżeli chcesz, aby eksploatacja urządzenia przebiegała w sposób prawidłowy, powinieneś pamiętać również o kilku innych kwestiach. Mowa tutaj przede wszystkim o: 

Dbanie o zmywarkę nie należy do najbardziej skomplikowanych, jednak warto mieć świadomość tego, że nieprawidłowa eksploatacja może zakłócić jej pracę, a nawet doprowadzić do uszkodzenia sprzętu.Zobacz także:
Exit mobile version