Jak dobrać srebrne kolczyki do kształtu twarzy?

kinga
Jak dobrać srebrne kolczyki do kształtu twarzy?

Biżuteria jest najlepszym przyjacielem każdej kobiety. Panie uwielbiają wszelkiego rodzaju połyskujące ozdoby, a srebrne kolczyki zdecydowanie podbiły ich serca. Niemniej jednak kolczyki są tego typu biżuteria, która musi zostać odpowiednio dopasowana do kształtu twarzy. Tylko wtedy będą one mogły spełniać rolę ozdobną i dodadzą każdej kobiecie wyjątkowego uroku. Zatem jak dobrać je do rysów twarzy?

Srebrne kolczyki idealne do twarzy owalnej

Twarz o owalnym kształcie to twarz najbardziej proporcjonalna i harmonijna. Cechuje się ona dość wysokim czołem i lekko wysuniętym podbródkiem. Posiadaczki owalnej twarzy są prawdziwymi szczęściarami, gdyż mogą one dopasować praktycznie każdy rodzaj kolczyków. Niemniej jednak najlepiej sprawdzą się srebrne kolczyki wiszące, a także celebrytki. Dodadzą one paniom o owalnej twarzy wyjątkowo subtelnego i kobiecego wydźwięku.

Jakie kolczyki dobrać do twarzy okrągłej?

Twarz okrągła to przede wszystkim dość niskie czoło, a także wydatne i pełne policzki. Co więcej twarz ma taką samą szerokość i wysokość, dzięki czemu traci ona nieco swoje proporcje. Wówczas srebrne kolczyki muszą zostać dobrane tak, by można było za ich pomocą optycznie wydłużyć i wysmuklić okrągłą twarz. Idealnie w tym celu sprawdzą się bardzo długie i pionowe kolczyki, nawet sięgające do ramion. Okrągła twarz będzie się świetnie prezentować w srebrnych kolczykach w każdym, geometrycznym kształcie, gdyż skutecznie nadadzą jej one proporcji i nieco ją wyszczuplą. Panie o tym kształcie twarzy powinny z kolei unikać okrągłych i owalnych form kolczyków, gdyż będą one sprawiać, że twarz będzie wyglądać na jeszcze pełniejszą.

Twarz trójkątna- jak dobrać do niej kolczyki?

Twarz trójkątna zwykle jest dość problematyczna. Dość mocno zarysowane kości policzkowe, szerokie czoło oraz wąski podbródek to jej cechy charakterystyczne. Wówczas srebrne kolczyki o opływowym, owalnym kształcie nieco pozwolą załagodzić ostre rysy. Warto również stawiać na te modele, które rozszerzają się ku dołowi, dzięki czemu wyrównana zostanie dysproporcja pomiędzy czołem, a podbródkiem. Panie o tym kształcie twarzy powinny unikać długich modeli kolczyków.

Zobacz też:  Jak spakować walizkę do samolotu? Kilka wskazówek dla turystek!

Idealne kolczyki do twarzy w kształcie kwadratu

Posiadaczki kwadratowej twarzy z pewnością wiedzą, że ma ona niezwykle wyraziste rysy, a także niezwykle wydajną żuchwę. Wybierając srebrne kolczyki warto zwrócić się w stronę modeli o kolistym lub owalnym kształcie. Z pewnością panie muszą w tym wypadku zrezygnować z kolczyków kanciastych i ostro zakończonych. Mocne i grube srebrne kolczyki koła idealnie załagodzą ostre rysy twarzy.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też