Co wziąć do szpitala — najważniejsze informacje

kinga
torba do szpitala

Są szanse, że spędziłaś ostatnie kilka miesięcy marząc o dniu, w którym w końcu urodzisz dziecko. Zaopatrzyłaś się w sprzęt dziecięcy, udekorowałeś pokoik, a może nawet wymyśliłaś, jak prawidłowo zainstalować ten fotelik samochodowy dla niemowląt. Ale nie zapomnij o jednym z najważniejszych zadań w trzecim trymestrze ciąży: decydowaniu, co spakować do torby szpitalnej — dla dziecka, Ciebie i Twojego partnera. Od czego więc zacząć? Nie chcesz pominąć żadnych niezbędnych rzeczy, ale nie ma też powodu, aby przesadzać — w tym miejscu przydaje się lista kontrolna torby szpitalnej dla niemowląt.

Co wziąć do szpitala — najważniejsze informacje

Jeśli będziesz rodzić przez cesarskie cięcie, zapewne spędzisz w szpitalu do trzech lub czterech dni. Pamiętaj o długości pobytu, wybierając to, co spakować do torby szpitalnej. Wskazówka dla oszczędnych: zapytaj swój szpital, co zapewniają matkom i wyjmij te rzeczy ze szpitalnej torby. Telefon komórkowy i ładowarka — zaleca zabranie ze sobą zwykłej ładowarki USB i przenośnego power banku na wypadek, gdybyś nie mogła znaleźć gniazdka. 

Więcej o tym, jak przygotować się do pobytu w szpitalu, znajdziesz na portalu https://ratownikmed.pl/

Jest tylko kilka podstawowych rzeczy, które absolutnie powinnaś umieścić w torbie, gdy przychodzi czas, aby udać się do szpitala – a potem jest kilka innych, które miło jest mieć pod ręką, abyś czuła się bardziej komfortowo. Pamiętaj, że szpital prawdopodobnie zapewni ci kilka gratisów, takich jak jednorazowa bielizna z siatki, piżama do noszenia w trakcie i po porodzie, bardzo grube podpaski i kilka podstawowych przyborów toaletowych (mydło, szczoteczka do zębów). Mimo to możesz preferować własne wersje tych przedmiotów lub dodatki, na wszelki wypadek. Przybory toaletowe i artykuły osobiste: szczoteczka do włosów, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, dezodorant, płyn do mycia twarzy, szampon, odżywka, balsam, futerał na soczewki kontaktowe i rozwiązanie (pamiętaj, że produkty o rozmiarach podróżnych będą w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem, gdyż nie będą zajmować zbyt wiele miejsca). 

Zobacz też:  Jak wybrać piżamę, która podkreśli Twoją kobiecość nie rezygnując z wygody snu?

Dobrym rozwiązaniem jest również zabranie ze sobą bezcukrowych i twardych cukierków. lub pastylek do ssania, aby utrzymać wilgotność ust podczas porodu (cukierki z cukrem sprawią, że będziesz spragniony). 

Istotną kwestią jest również zabranie dwóch biustonoszy ciążowych (bez fiszbin) i wkładki do karmienia (niezależnie od tego, czy planujesz karmić piersią, czy nie, docenisz wsparcie i ochronę przed wyciekiem).

O tym warto pamiętać!

Po spakowaniu torby szpitalnej dla siebie i dziecka nie należy zapominać o spakowaniu torby dla swojego partnera! Ponieważ oboje prawdopodobnie spędzicie noc lub dwie (lub więcej: w przypadku cesarskiego cięcia) na oddziale położniczym, zbierz kilka niezbędnych rzeczy na noc – plus kilka rzeczy, aby utrzymać partnera zajętego (poród może trwać przez długi czas). Oto, co włożyć do torby szpitalnej partnera:

• Telefon komórkowy i ładowarka

• Zmiana ubrania

• Przybory toaletowe: szczoteczka do zębów, dezodorant, płyn do mycia twarzy, szampon, odżywka, futerał na soczewki kontaktowe i roztwór

• Przekąski (nie chcesz, aby twój partner jadł wszystkie twoje!)

• Rozrywka, niezależnie od tego, czy jest to coś do czytania, słuchania lub oglądania

• Aparat z bateriami, ładowarką i dodatkową kartą pamięci (jeśli wolisz coś bardziej profesjonalnego niż telefon)

Kiedy przejdziesz przez listę kontrolną torby szpitalnej i będziesz zadowolona, że spakowałaś to, czego potrzebujesz, schowaj torbę szpitalną w samochodzie lub przy drzwiach wejściowych, jeśli planujesz wziąć taksówkę do szpitala – i przygotuj się na przybycie dziecka!

Podsumowanie

Niektóre mamy wolą przebierać się z koszuli nocnej podczas pobytu w szpitalu, zwłaszcza jeśli spodziewają się gości. Spodnie i topy do jogi ciążowej są dobrym rozwiązaniem, ponieważ twój brzuch nadal będzie wyglądał na ciężarny. Jeśli masz cesarskie cięcie, będziesz potrzebować luźnego ubrania, które będzie wygodne nad nacięciem. Aby wrócić do domu, miej coś pojemnego i łatwego do dostania się oraz parę płaskich, wygodnych butów. 

Zobacz też:  Jak zrobić wianek z kwiatów?


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też