Osocze bogatopłytkowe – właściwości regeneracyjne i ich zastosowanie

Osocze-bogatoplytkowe

Ostatnie odkrycia medycyny estetycznej często zaskakują swoją naturalnością i skutecznością. Jednym z takich przełomowych osiągnięć w tej dziedzinie jest zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego. To metoda regeneracji i odmładzania skóry, która wykorzystuje naturalne zasoby ludzkiego organizmu. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym ma na celu niwelowanie różnego rodzaju niedoskonałości poprzez wspomaganie procesów naprawczych w tkance. Dowiedz się więcej na temat tej naturalnej i bezpiecznej metody poprawy wyglądu.

Jakie właściwości ma osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek krwi zawieszonych w niewielkiej ilości osocza, który uzyskuje się z krwi Pacjenta. Jego wyjątkowość polega na wysokim stężeniu czynników wzrostu, które odgrywają istotną rolę w procesach regeneracyjnych tkanek. Płytki krwi wydzielają nie tylko czynniki wzrostu, lecz także inne substancje, które przyspieszają gojenie się ran i wspierają regenerację komórek. Dzięki temu osocze bogatopłytkowe może stymulować odnowę komórkową, usprawnić mikrokrążenie oraz pobudzić syntezę kolagenu. Wszystko to ma istotny wpływ na przebieg leczenia uszkodzeń tkankowych, np. w obrębie ścięgien, więzadeł, mięśni czy skóry.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w medycynie

Dzięki silnym właściwościom regeneracyjnym osocze bogatopłytkowe znalazło szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny. W ortopedii i medycynie sportowej jest wykorzystywane do leczenia urazów mięśni, ścięgien i stawów, skracając czas rekonwalescencji i przyspieszając powrót Pacjentów do pełnej sprawności. W medycynie regeneracyjnej i chirurgii jest stosowane wspomagająco w leczeniu trudno gojących się ran. W stomatologii, zwłaszcza w implantologii i chirurgii ekstrakcyjnej, osocze bogatopłytkowe wspiera gojenie i integrację implantów z kością. Osocze bogatopłytkowe stosuje się także w leczeniu chorób przyzębia – pomaga odbudować tkankę dziąsłową i kostną.

Zabiegi estetyczne z użyciem osocza bogatopłytkowego

W medycynie estetycznej osocze bogatopłytkowe jest wykorzystywane do poprawy ogólnej kondycji skóry i odmładzania. Zabieg, w którym najczęściej stosuje się ten preparat, to mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym, nazywana również wampirzym liftingiem. Procedura rozpoczyna się od pobrania krwi, która następnie jest odwirowywana i w ten sposób uzyskuje się koncentrat osocza bogatopłytkowego. Preparat od razu wstrzykuje się w wybrane obszary skóry wymagające regeneracji, najczęściej w obrębie twarzy, szyi, dekoltu lub dłoni, ale coraz częściej również skóry głowy.

Pod wpływem działania osocza bogatopłytkowego skóra staje się bardziej elastyczna, zmarszczki ulegają spłyceniu, a koloryt cery poprawia się. Zabieg jest polecany zarówno osobom z widocznymi oznakami starzenia się skóry, jak i z pierwszymi drobnymi zmarszczkami. Ciekawym zastosowaniem osocza bogatopłytkowego jest leczenie łysienia. Zaaplikowanie go w skórę głowy stymuluje mieszki włosowe do wzrostu, co prowadzi do intensywniejszego wzrostu włosów i poprawy ich kondycji. Terapię osoczem bogatopłytkowym często stosuje się wspomagająco wraz z bardziej inwazyjnymi terapiami, np. resurfacingiem laserowym twarzy czy przeszczepem włosów.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, umów się na konsultację w jednej z klinik Miracki Clinic w Warszawie, Krakowie, Łodzi lub Katowicach.

Tekst promocyjny



Zobacz także:
Exit mobile version