Jaki garnitur na komunie

Jaki garnitur na komunie

Pierwsza Komunia Święta jest bardzo podniosłą uroczystością katolicką, podczas której wierni po raz pierwszy przyjmują komunię świętą. Jet ona wyjątkową okazją dla wszystkich osób uczestniczących w tym wydarzeniu, więc i strój tego dnia również powinien być strojem wyjątkowym i odświętnym. Najbardziej uroczyście ubrane są oczywiście dzieci, które tego dnia po raz pierwszy przyjmą ten uroczysty sakrament, ale ich goście, rodzice, dziadkowie czy rodzice chrzestni również powinni prezentować się właściwie i elegancko. Nie należy zapominać, że uroczystość ta ma charakter kościelny, więc obowiązują pewne określone normy, których należy przestrzegać, przygotowując stylizację na ten wyjątkowy dzień. Jak więc na tę okazję powinien ubrać się mężczyzna? Jaki strój będzie dla niego najbardziej odpowiedni?

Jaki garnitur wybrać na Komunię Świętą? Podstawowe zasady elegancji.

Komunia Święta to niezwykle uroczysty moment dla samego dziecka, ale również dla zaproszonych gości. Jest to uroczystość oficjalna, religijna i rodzinna, więc należy zastosować kilka podstawowych reguł, by tego dnia wyglądać elegancko i odpowiednio do okazji.  

Z pewnością wymogiem jest to, żeby strój był strojem formalnym, tym bardziej że pierwsza część uroczystości ma miejsce w kościele. Oczywiście nie bez znaczenia jest także pogoda. Większość komunii świętych odbywa się w maju i czerwcu, kiedy zazwyczaj jest bardzo ciepło, co absolutnie nie zwalnia gości z bycia szykownym i eleganckim. Buty sportowe, T-shirty czy jeansy, są na tę okazję wykluczone. Na co więc postawić? Najlepszym wyborem będzie garnitur, trudno bowiem o bardziej eleganckie męskie ubranie. Dobrze skrojony, elegancji garnitur, a do niego odpowiednio dobrana koszula i buty, będą gwarantem doskonałej stylizacji, zarówno eleganckiej, jak i odpowiedniej na uroczystość religijną i modnej.

Kolory, wzory, czyli co wypada, a co nie gdy wybieramy garnitur na Komunię Świętą. 

Czarny, granatowy, a może jasny? Garnitur to strzał w dziesiątkę, ale jaki dokładnie wybrać? Czym się kierować wybierając idealny garnitur na komunię świętą?

Dobrym wyborem będzie z pewnością jednolity garnitur w ciemnym kolorze. Świetnie sprawdzi się tutaj granat. Granatowy garnitur jest elegancki, ale przede wszystkim bardzo uniwersalny. Mówi się o nim jak o męskim odpowiedniku „małej czarnej” u kobiet. Jest odpowiedni na niemal każdą okazję zarówno uroczystość rodzinną, jak i spotkanie biznesowe. Nie zapominajmy, że granat granatowi nierówny. Możemy wybrać intensywny, ciemny odcień, albo jaśniejszy, a nadal utrzymany w bardzo eleganckim charakterze. Okres komunii świętych przypada najczęściej na maj i czerwiec, kiedy często mamy już piękną, nawet letnią pogodę, więc wówczas garnitury w jaśniejszych tonacjach będę prezentować się równie okazale. Piękny błękitny lub głęboki, szafirowy odcień będą w czasie słonecznej aury wyglądać niezwykle stylowo.

A co ze wzorem? Czy garnitur na komunię świętą koniecznie musi być gładki? Otóż nie. Świetnym wyborem będzie garnitur w kratę. Wiele modeli garniturów oferuje różne rodzaje nadruków, zarówno tych bardziej wyrazistych, jak i tych mniej rzucających się w oczy i tylko delikatnie podkreślających wyjątkowość całej stylizacji. Takim subtelnym rodzajem kraty użytej w garniturach jest biała krata z dużymi oknami. Bardziej odważna będzie krata połączona z szarym garniturem. Taka stylizacja z pewnością znacznie bardziej będzie zwracać na siebie uwagę. Bardzo modną i lubianą przez mężczyzn jest tak zwana krata księcia Walii oraz overcheck, czyli drobna pepitka, która tworzy kwadraty na materiale, na którą naniesiona jest jeszcze większa krata. 

Dodatki do garnituru na Komunię Świętą

Ważnym elementem, by wybrany przez nas garnitur prezentował się należycie elegancko, jest użycie odpowiednich dodatków.

Wybierając koszulę najbezpieczniej postawić na biel. Niezależnie od koloru garnituru, na który się zdecydujemy, biel zawsze będzie idealnie wpasowywać się w całość stylizacji i nie zaburzać jej odbioru. Kolejnym ważnym elementem jest krawat. Przy garniturach ze wzorem, zdecydowanie lepiej postawić na gładki krawat i analogicznie, do gładkich garniturów można, choć nie trzeba, wybrać krawat we wzory. 

Należy pamiętać, że mimo iż maj i czerwiec to wiosenno-letnie miesiące i pogoda na zewnątrz zwykle odpowiada porze roku, to jednak czasem bywa kapryśna. Kiedy w dzień uroczystości Pierwszej Komunii Świętej towarzyszy nam deszczowa i pochmurna aura lepiej zrezygnować z jasnych elementów garderoby, a decydując się na okrycie wierzchnie wybrać płaszcz, aniżeli kurtkę. Zobacz także:
Exit mobile version