Jak pielęgnować usta po kwasie hialuronowym? Wyjaśniamy!

kinga
kwas hialuronowy

Powiększanie ust kwasem hialuronowym cieszy się ogromną popularnością. Zabieg jest bowiem szybki, uznawany za bezpieczny i przynosi naturalne, piękne efekty. Usta są po nim odżywione, wypełnione, wymodelowane. Chcąc jednak zapewnić sobie jak najlepsze rezultaty, warto postępować zgodnie ze wskazówkami specjalistów. Eksperci z gabinetu Biogenica z Poznania wyjaśniają, jak pielęgnować usta po kwasie hialuronowym – sprawdź!

Modelowanie i powiększanie ust to zabiegi, na które zgłaszają się osoby w każdym wieku. Młodzi ludzie często chcą np. wyrównać różnego rodzaju asymetrie, a nieco starsi – poprawiają kontur ust, który wraz z wiekiem zanika, a także nawilżają i wypełniają czerwień wargową. 

Dużym plusem tego typu zabiegów jest krótki czas ich trwania, a także wysoki poziom bezpieczeństwa. Kwas hialuronowy jest bowiem substancją, która w naturalny sposób występuje w ludzkim organizmie. Najwięcej jest go w skórze, gdzie pełni szereg funkcji, na co pozwalają jego właściwości wiązania wody. Niewątpliwie jest to największą zaletą kwasu hialuronowego – to na niej bazuje zarówno wspomniane silne nawilżanie (w tym celu stosuje się tzw. nieusieciowany kwas hialuronowy), jak i wypełnianie zmarszczek czy właśnie modelowanie ust (tu zastosowanie znajduje kwas usieciowany).

Jak osiągnąć najlepszy efekt modelowania ust kwasem hialuronowym?

Warto zacząć od samego początku, czyli od wyboru specjalisty. Co ważne, zabieg modelowania ust z użyciem kwasu hialuronowego powinni wykonywać lekarze medycyny estetycznej. Wymaga to bowiem specjalistycznej wiedzy, dotyczącej zarówno anatomii, jak i np. możliwych interakcji, w jakie może wejść dany preparat. 

Chcąc zadbać o jak najlepsze efekty, warto zatem wybierać miejsca, w których pracują doświadczeni eksperci. Ich pracę muszą uzupełniać także odpowiednie warunki (zachowanie norm aseptyki i antyseptyki), jak i jakościowe preparaty. Przykładowo w poznańskim gabinecie Biogenica specjaliści pracują ze sprawdzonymi produktami, które osiągają najlepsze wyniki w różnego rodzaju konkursach branżowych. Co więcej, niektóre z nich zostały wręcz specjalnie opracowane z myślą o korekcji ust (dzięki temu odpowiednio dopasowują się do budowy anatomicznej warg).

Zobacz też:  Skórzany kuferek – „must have” tego sezonu! Jakie wersje są najmodniejsze?

O czym jeszcze należy pamiętać? Na finalny rezultat niewątpliwie wpływają także działania pozabiegowe, czyli w zasadzie to, jak duża troską otoczy siebie dana pacjentka lub pacjent. Jak zatem pielęgnować usta po kwasie hialuronowym, by były piękne i zdrowe?

Pielęgnacja ust po kwasie hialuronowym – najważniejsze wskazówki

Sam zabieg powiększania ust trwa krótko, ponieważ zwykle jest to zaledwie około 15-30 minut. Po podaniu preparatu zazwyczaj pojawiają się lekkie zaczerwienienie i obrzęk, które jednak mijają w przeciągu około 72 godzin. U osób ze szczególnie delikatną skórą, mogą pojawić się drobne siniaczki. Jeśli zaś chodzi o konkretne wskazówki, jak pielęgnować usta po kwasie hialuronowym – zwykle przy zastosowaniu nowoczesnych preparatów i wykonaniu zabiegu przez doświadczonego lekarza nie są potrzebne szczególne środki ostrożności (jest to zwykle prosta ochrona przed potencjalną infekcją).

W szczególnych przypadkach należy zapytać o wszystko lekarza wykonującego zabieg.

Chcesz wiedzieć więcej o zabiegu powiększania lub modelowania ust kwasem hialuronowym? O tym, jak przebiega i jak dbać o usta po jego wykonaniu dokładnie opowiedzą Ci specjaliści z poznańskiej Kliniki Biogenica – umów się na konsultację wstępną: https://www.biogenica.pl/kontakt/Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też