Pełny, zdrowy uśmiech ozdobi bardziej niż strój!

Brakuje Ci kompletu zębów, a marzysz o zdrowym uśmiechu? Zapytaj swojego dentystę, czy w Twoim przypadku możliwe jest założenie implantów zębów.
kinga
pełny zdrowy usmiech

Stylówka na co dzień i na specjalną okazję to ważna sprawa. Schludny wygląd sprawia, że jesteśmy odbierani jako profesjonalni i sympatyczni. Jednak czy tylko szata zdobi człowieka? Przekonaj się, jaką rolę może odgrywać Twój uśmiech!

Podczas uśmiechania się twarz przybiera miły wyraz, a człowiek od razu wydaje się być pozytywnie nastawiony do świata. W zależności od samopoczucia i okoliczności możesz uśmiechać się delikatnie lub szeroko. W tym drugim rodzaju uśmiechu mogą przeszkodzić pewne czynniki. Nazwijmy je problemami technicznymi. Jak śmiać się beztrosko, gdy w jamie ustnej brakuje kilku zębów? Nie jest to niemożliwe, ale znacznie przyjemniej jest to robić, kiedy możesz pochwalić się kompletnym uzębieniem. Jeśli z jakichś powodów straciłeś zęby – ratunkiem mogą okazać się implanty założone przez dobrego fachowca.

Czym są implanty zębowe?

Implant zęba składa się z tytanowego elementu (śruby) mocowanego w kości szczęki oraz z porcelanowej lub ceramicznej atrapy zęba, czyli tzw. korony. Implant nie odróżnia się od pozostałych zębów w szczęce. Założenie implantów wymaga od lekarza ogromnej wprawy i wyczucia. Sztuczne zęby montowane są na specjalnych ramach, które wcześniej należy chirurgicznie wszczepić w kość szczęki. Więcej na temat implantów zębowych znajdziesz na stronie galeriausmiechu.pl

Jak wygląda i ile trwa zakładanie implantów?

Aby założyć implant, chirurg zaczyna od zebrania informacji o pacjencie. Początkowo zaleca się odczekać, aż rana po wyrwanym zębie się zagoi. Następnie dentysta wszczepia bezpośrednio w kość szczęki metalową śrubę lub ramę. Po zagojeniu się rany lekarz umieszcza na niej sztuczne zęby. Tak złożony, wieloetapowy zabieg musi trwać odpowiednio długo. Samo założenie śruby trwa od 0,5 do 2 godzin i jest wykonywane w znieczuleniu. Po zakończonym zabiegu implantacji należy czekać, aż kość zrośnie się ze śrubą. Zwykle trwa to od 2 do 4 miesięcy. W tym czasie musisz odwiedzać stomatologa na kontrole. Zrezygnuj wtedy z wysiłku i sportu wyczynowego. Po całkowitym zagojeniu można założyć koronę.

Zobacz też:  Skórzany kuferek – „must have” tego sezonu! Jakie wersje są najmodniejsze?

Czy każdy może skorzystać z implantów?

Przeciwwskazaniem do założenia implantów jest specyficzny stan fizjologiczny organizmu, jakim jest ciąża. Poza tym nie założysz ich, gdy cierpisz na osteoporozę, zaburzenia krzepnięcia krwi, nowotwory lub AIDS. Niestabilne choroby przewlekłe, np. cukrzycę trzeba najpierw ustabilizować pod okiem lekarza prowadzącego, aby dostać zielone światło do zabiegu implantacji.

Implanty zębowe – najważniejsze zalety

Implanty charakteryzują się dużą trwałością i wysoką estetyką. Zazwyczaj nie da się ich odróżnić od zdrowych zębów znajdujących się w jamie ustnej. Co ważne, przy pomocy implantów można uzupełnić jednego, dwa lub kilka zębów. Jeśli nie ma przeciwwskazań, cała szczęka może powstać z ceramicznych lub porcelanowych elementów na śrubach. Implant zębowy do złudzenia przypomina normalny ząb. Jest wygodny i komfortowy. Z uwagi na trwały sposób przytwierdzenia do kości, nie przesuwa się on podczas jedzenia i mówienia.

Wady założenia implantów

Wadą jest bez wątpienia konieczność częstych wizyt w gabinecie dentystycznym. Nie tylko zajmuje ona czas, ale także wpływa na całkowity koszt. Złożona i czasochłonna procedura sprawia, że na końcowy efekt będziesz musiał sporo poczekać. Czas wykonania zależy nie tylko od zainteresowania ofertą kliniki, ale także od doświadczenia i umiejętności pracowników. Jednak musisz liczyć się z tym, że cena będzie naprawdę imponująca. 

Niestety, założenie implantów należy do kosztownych usług dentystycznych. W przypadku niektórych osób kryterium finansowe sprawia, że szukają one gabinetu, w którym zabieg wykonuje się najtaniej. W związku z tym niektórzy pacjenci mają prawo narzekać na słabą jakość usług, ponieważ niższy koszt często idzie w parze z obniżeniem standardów.

Zdrowy, radosny uśmiech to najlepsza wizytówka człowieka. Pomaga przełamać lody i zrobić dobre wrażenie na rozmówcy. Jeśli brakuje Ci kilku zębów, a marzysz o pięknym i kompletnym uzębieniu, zainteresuj się ofertą implantów w dobrej klinice stomatologicznej

Zobacz też:  Piżamy damskie – komfortowa odzież podkreślająca walory kobiecego ciała


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też