TOP 5 filmów o modzie

filmy o modzie

Filmy o modzie to kopalnia wiedzy o znanych projektantach i markach. Dzięki nim możemy poznać ten ekstrawagancki świat zza kulis, nacieszyć oko wybitnymi kostiumami, a także poznać wiele ciekawostek z życia osób powiązanych z tą branżą. Oto lista filmów, które pozwalają zagłębić się w świat pięknych kolorowych kreacji oraz ich twórców.


Dom Gucci

Film inspirowany prawdziwą historią rodziny Gucci władającej modowym imperium. Znajdziemy tam miłość, zdrady, zemstę, walkę o władzę, a także rodzinny dramat, który zostaje zwieńczony morderstwem jednej z postaci. Historia skupia się na małżeństwie młodego Maurizio (Adam Driver) – przyszłego dziedzica domu mody Gucci. Na pierwszy plan wybija się jednak przede wszystkim postać jego temperamentnej żony Patrizii, w której rolę wciela się Lady Gaga. W obsadzie znajdziemy też całą plejadę innych gwiazd: Jareda Leto, Ala Pacino czy Jeremiego Ironsa. Na uwagę zasługują również kostiumy, które trafnie odzwierciedlają czasy rozgrywanej fabuły. Mamy okazję zobaczyć kultowe modele torebek, butów czy sukienek oraz zachwycić się przepychem, jaki ma do zaoferowania jeden z największych domów mody.

McQueen


Jest to dokument biograficzny o jednym z najwybitniejszych współczesnych projektantów. Alexander McQueen wychowywał się w robotniczej dzielnicy Londynu, gdzie nikt nie wróżył mu świetlanej przyszłości. Mimo to jego niezwykły talent umożliwił mu wyrwanie się z biednego środowiska i tworzenie kreacji dla największych domów mody. Film jest wypełniony materiałami archiwalnymi oraz rozmówcami, którzy znali projektanta tudzież mieli okazję z nim pracować. Ukazują one mężczyznę, w którym kryje się wielka wrażliwość i geniusz twórczy. Doskonale przedstawiają to fragmenty przedstawiające artystyczny dorobek McQueena – jego pokazy zachwycały pomysłowością, szokowały, budziły kontrowersje. Jednak pod warstwą wielkiego sukcesu krył się równie wielki dramat samotnego i uzależnionego od narkotyków człowieka, który postanowił odebrać sobie życie u szczytu kariery.

Chciałbyś zostać projektantem mody, ale nie wiesz jak? Odwiedź stronę: https://infojob.pl/jak-zostac-projektantem-mody

Nić widmo


Niesamowity kostiumowy dramat o rzemieślniczym krawiectwie, relacjach damsko-męskich i brytyjskiej modzie dwudziestego wieku. Bohaterem jest niejaki Reynolds Woodcock (grany przez wybitnego Daniela Day-Lewisa) – krawiec perfekcjonista, który pracuje na co dzień z najpiękniejszymi i najdelikatniejszymi tkaninami. Pewnego dnia poznaje on młodą Almę, która staje się jego modelką i kochanką. Dziewczyna burzy jego uporządkowane jak dotąd życie, co staje się nie tylko źródłem codziennych sprzeczek, ale również artystycznych rozterek. A jeśli o sztuce mowa, to trzeba przyznać, że film drobiazgowo oddaje zarówno realizm realizm zawodu krawca w połowie XX jak i specyfikę noszonych wtedy kreacji. Doceniła to także Akademia Filmowa przyznając filmowi Oscara za te zachwycające kostiumy.

Cruella


“Cruella” to produkcja opowiadająca o antagonistce kultowego filmu “101 dalmatyńczyków”. Mamy okazję dowiedzieć się jak wyglądały początki kariery legendarnej Cruelli de Mon, a właściwie Estelli, bo tak początkowo nazywa się bohterka. Historia zaczyna się od przyjazdu młodej buntowniczki wraz z matką do Londynu. Rodzicielka niestety umiera, a dziewczynka musi poradzić sobie nie tylko z biedą, ale również odnaleźć się w życiu na ulicy dwudziestowiecznego miasta. Bohaterce nie brak jednak determinacji i wkrótce zaczyna spełniać marzenia o zaistnieniu w świecie mody. Dzięki swoim ekstrawaganckim kreacjom Estella przyciąga uwagę Baronowej, która wiedzie prym na ówczesnych modowych salonach. Relacja między tymi dwoma kobietami uruchomi machinę zdarzeń, która pokaże nam przemianę młodej Estelli w okrutną i bezwzględną Cruellę de Mon. Film pozwala nie tylko nacieszyć oko wyrafinowanymi kostiumami, ale również wybitnym aktorstwem. Zarówno Emma Stone w roli Cruelli jak i Emma Thompson grająca Baronową są doskonałe w swoich rolach i nadają kolorytu całej produkcji. To dzięki nim możemy w pełni docenić humor oraz dramat poszczególnych scen.

Diabeł ubiera się u Prady


Tego filmu nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to absolutny klasyk amerykańskiego kina, nominowany do Oscara aż w dwóch kategoriach (najlepsza aktorka pierwszoplanowa i najlepsze kostiumy). Historia opowiada o młodej Andy Sachs rozpoczynającej pracę na stanowisku asystentki w magazynie modowym “Runway”. W rolę redaktorki naczelnej pisma wciela się zjawiskowa Meryl Streep, która trzęsie całym światem modowym, budząc zarazem przerażenie jak i podziw. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światopoglądów młodej dziennikarki oraz bezwzględnej modowej wyjadaczki pokazuje absurdy hermetycznego środowiska i wpływa na obecne postrzeganie branży.



Zobacz także:
Exit mobile version